Een lezer schrijft: staan op verantwoordelijk© posten in het economische leven Do 5 jaren bezetting hebben ons volk gedompeld in leed en ellende, groot is de ontwrichting op geestelijk en maatschappol ijk gebied. Maar daarnaast hebben wij gewonnen, zijn wjj rijker goworden aan hoge idealen van waardoring voor de werkende mens in dienst van zijn volk, een diep besef van saamhorigheid tussen alle Nederlanders, wie zij ook zijn. Dat aan deze gedachten vorm en gestalte gegeven zal worden, daarvan is deze vergadering een bewijs ge weest. Zij moge andere organisaties wij donken aan onze middenstan ders stimuleren tot overdenking en bestudering dezer nieuwe plannen, want allen zullen aan moeten tredon tot een waarlijk Nieuwe Gemeen schap W. DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY Bekendmaking Voor het tijdvak van 20 Juli t/m 4 Aug. '45 worden de navolgende bonnen van de bonkaart 8e periode aangewezen. De geldigheidsduur.van deze bonnen vangt aan op den dag waarop zij worden gepubliceerd en eindigt op 4 Aug. '45 tenzij hieronder anders is bepaald. BROOD A 31a, B 31a, C 31a, D 31a E 31a, M 31a Brood 400 gr. p.b. A 31b, B 31b C 31b, D 31b, E 31b Brood 400 gr. per bon D 31a, E 31a, D 31b, E 31b, Beschuit 100 gram per bon D 31c, E 31c, D Bid, E 31d Beschuit 100 gram per bon Geldig tot en met 28 Juli'45 BESCHUIT: D 31a, E Sla, D 31b, E 31b Beschuit 70 gram per bon Geldig tot en met 28 Juli. MELK: A 31, B 31, Taptemelk 17, L per bon; C 31, D 31, E 31 Melk l3/, L p. bon; E 7G Reserve 37a L.p.b. Geldig tm 28 Juli. De zelfverzorgers voor bet artikel molk moeten bon E 76 Reserve hij de eerstvolgende uitreiking van k- vensmiddeleiikaarten bij den Distri- bntiodienst inleveren. MARGARINE: A 31a, B 31a, C 31a boter 250 gr. p. bon. Geldig tm 28 Juli. 125 gr. margarine is gelijk aan 100 gr. vet. BOTER: D 31a, E 31a, boter 250 gr. per bon. CHOCOLADE: 02, 18 Versnaperingen 1 tablet por bon. ONTBIJTKOEK: 200 Algemeen, voor- inleveringsbon. Geldig tm 28 Juli. Ailevoring mag eerst plaats vinder, in hot tijdvak van 19 Aug. t/m 1 Sept. De voor- inleveringsbon geldt tevens voor afloveringsbon. In liot tijdvak van 22 Juli t.m. 4 Aug. a.s. wordt op de voorinloverings- bon 180 Alg. afgeleverd. ROOKARTIKELEN09 Tabak 1 rts. naar keuze. Uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen 9e periode in het tijdvak van 8 Juli t.m. 4 Aug. zullen de bonkaarten voor de voedings middelen KA t.m. KE 9 wordon uit gereikt,. Do bovengenoemde kaarten worden uitgereikt tegen inlevering van bon A t.m. E 69 Reserve. Deze bonnon dierien zorgvuldig to worden bewaard, daar bij verbos daarvan geen bonkaart wordt verstrekt. Zelfverzorgers voor melk moeten de bonnen E 64 van de 7e periode on E 72 van de 8e periode inleveren, KANTOOR VENRAY Merselo op Maandag 23 -Juli voor zelfverzorgers van 9.-30—12 uur letters A t.m. G, 13-15 uur letters II t.m. M, voor niet-zelfverzorgers van 15— 15.30 uur letters A t.m.'M. Merselo op Dinsdag 24 Juli voor zelfverzorgers van 9.30-12 uur letters N t.m. S, 13-15 uur lettors T t.m. Z, voor niet-zelfverzorgers van 15—15.30 uur letters N t.m. Z. Smakt op Woensdag 25 Juli 9.30— 12 uur alle letters. Geysteren op Woonsdag 25 Juli van 13-15 uur alle letters. Ysselstoyn op Donderdag 26 Juli voor zelfverzorgers van 9.30—12 uur letters A t.m. K, 13-15lettersL t.m. N, voor niet-zelfverzorgers van 15 15.30 uur letters A t.m. N. Ysselsteyn op Vrijdag 27 Juli voor zelf- en niet-zelfverzorgers van 9.30 11.30 uur letters O t.m. Z. Veulen op Vrijdag 27 Juli van 13—15 u. letters A tm. Z. Vanaf Maandag 23 Juli kunnen weer in beperkte mate aanvragen voor textiel worden ingediend. Hier voor is het loket Textiel geopend alleen op Maandag van" 10—12 u. en van 14 16 u. Tevens kunnen dan ook spoedgevallen ^worden aangenomen. AIIccd zu, die van Distributie of „Hark" nog geen enkele vergunning ontvangen hebben, zullen in behan deling wordon genomen, mits zij tot de groep ooilogsgctrod'enen belmoren. Iedereen wordt in zijn eigen belang aangeraden niet meer aan te vragen dan dringend noodzakelijk is. Kerkelijke Diensten. 9e Zondag na Pinksteren Heer dor week: Pater Rufus Parochie-actie: draagt elkanders lasten Zondag. Parochie-diensten Paters kerk 7 uur leesmis, 8 uur leesmis voor levende en overl. leden der St. Vincentiusvereeniging, 9 uur leesmis, 10 uur hoogmis voor Theodoor van Treek, van personeel v.d. l'a. Havens, 3- uur kleine congregatie op St. Jozof, 4 uur H. Familie, 6 uur lof en rozen hoedje. Collecten 1) H. -Land, 2) Bissch. nooden, 3) arme. Maandag 7 uur zielemis voor alle overl, parochianen, 7.30 gest.. jaarg. Hendrik Smits, Magdalena Poels en zoon Martin (3 H), 8 uur uitv.dionst "Mariotje Oudenhoven, 7.30 lof. Dinsdag 7 uui best. dienst voor slachtoffers v.d. Patersstraat, van de buurt, 7.30 gest. jaarg. Johan Poels, ouders, broeders en zusters (3 n>, 8 uur gest. jaarg. Anna Maria van Rijswijk, echtg. v. PeterGoumans 2 kl 7.30 St. Antoniuslof. Woensdag 7 uur gest. jaarg. Jan Versieyen '(1H). 7.30 gest. jaarg. Hendrik Pools en Gortrndis van Meyel (3 XI), 8 uur gest. jaarg. Martin Wismans, Hendrina Trynes, Henrica Wismans (2 kl.), 9 uiir begr.dienst van Martin Jansen. Donderdag 7 uur gest. jaarg. Maria H. Peeters, echtg. van Ferdinand Beerkens en fam. (1 H), 7.30 gost. jaarg. Willem Poels, echtg. kindoren, behuwd kinderen 3 kl. (3 U), 8 uur best. zieledionst Anna Camps-Schrij- nemakers. "Vrijdag 7 uur leesmis, 7.30 gest. jaarg. fam. v.d. Voort on Camps (3 PI) 8 uur uitvaartdienst Martin -Jansen. Zaterdag 7 uur O. L. Vrouwemis, 7.30 best. dienst overl. fam. G. Derk- sen van Holden, 8 uur gest. jaarg. lierman Martens, Johan Martens en echtg. 3 kl. Biechtgelegenheid bij eorw. Paters vanaf 3 tot 8 uur.Bij parochie-geeste lijken van 6—8 uur. 'Eiken dag in St. Jozefskloostorgoz. H. Mis voor de schoolkindoren om 7.30 uur, Zondags om 9 uur. Bij gelegenheid van het naamfeest van hel hoofd der school van de meisjes a.s., 25 Juli H. Mis, besteld door de kinderen. A.s. Donderdag Sacramentsmis. Heide: leesmis om'8 uur, hoogmis om 10 uur. Collecten bouw der kerk, Bisscli. noodon. St. Servaas: Zondag leesmis 7 uur en 8.30, hoogmis 10 uur voor de oorlogsslachtoffers van Venray,lof6 u In do weok leesmis 6.30 en 7.30 uur Donderdag lof 8 uur. Vrijdag H.Kruis weg 8 uur. Biechtgelegenheid 5-8 uur. St. Anna: Zondag leesmis 7.45, hoogmis 10.15. In do week 6.50 en 8.15 uur. Zaterdag biechtgelegenheid 6-8 uur. Donderdag 9 uur hoogmis f..e.v. St. Anna, 8.15 Communieuil.rei- ken, 5.30 lof. A.s Zondag 29 Juli leH. Commu nie van de kinderen om 8 uur. Dan vervalt de H. Mis van 9 uur. Derde Orde Vanwege de lo Communie der kin deren is vandaag om 3 uur de maand vergadering der vrouwenafdeling-Dus niet Zondag 29 maar 22 Juli, Vonray, 13 Juli 1945. Mijnheel' de Redacteur, Hot is con vreemd en toch geen vreemd verhaalDo Distributie- ambtonaren hohbon een bond gesticht om voor hun belangen op te komen. Zo hebben groot gelijk, geen instelling-, die zoo door de goot gesleurd wordt als do hunne; altijd mopperende klanten; die hun de schuld geven dat er weinig te krijgen is, en dan nog te weten, dat het kcole land hoopt, dat de dienst zoo gauw mogelijk ophoepelt, het is eigenlijk geen bestaan- Dan hebben er nog vele geroutineerde krachten ontslag gonomeu. Op het kriifeke moment nu do dienst oveybolast is, is het ook wol het beste aan je eigenbelang to donkon, en daarvoor jo post te verlaten. Maar, niet getreurd, de bond is nu ontstaan en pakt de zaken goed en energiek aan. Zij wil voor de belangen van de ambtenaren, opkomen en gaat van hot volgend standpunt uit: Do Distributie is een tijdelijko instelling, oen distributiearubtenaar hooft (deels ton onrechte) nu eenmaal een slechte naam en daarom zal in do toekomst moeilijk een goedo baan voor hem te krijgen zijn. Do Bond wil nu het aanzion van zijn leden verhoogen, en er zelfs eon zekere faam Van uit laten gaan. Op korto tormijn zullen de distributiekantoren zolf en de goost aldaar totaal veranderen! Eenige geroutineerde zakenlieden van voor 1940zullen cursussen geven onder hel: motto De klant is koning. Op de kantoren komen prettig aandoende en makkelijk te begrijpen en te lezon aankon digingen. Vóór de loketten wandelt een vroolijk en vriendelijk man, die als een soort gastheer iedereen ontvangt en wijst waar men moet zijn en hoe men het beste - doet. Na eenige tijd training zijn achter de loketten niets dan vriendelijke gezichten te zien en heerscht- or eon actieve be- dvijvigheid van menschen die zich bewust zijn hun vaderland en volk te dienen. Vanwege de kantoorleiding worden alle nieuwe regolingen gezamenlijk grondig besproken buiten de kantoor-uren en ieder die een goede aan wijzing geeft om het publiek in de kortst mogelijken tijd afdoende te helpen, krijgt een extra punt op zijn staat van dienst. (10 punten geven recht op salaris-verhoging, na 3 verhogingen: promotie.) (liet idoo om gedurende de spitsuren meerdere loketten to openen is al geopperd hoe wel nog niet verwezenlijkt. Mocht em van de loden een goede aanmer king hebben op een regoling var 4 centrale Hoofdkantoor, dan krijgt h;j ineens 5 punten; dit om daarg...us ook stimuloorend te werken. Vorder worden ervoor de loketten, waar ondanks alles toch een monschonrijtjo kan worden verwacht, frxssche hekjes geplaatst, zoodoende het publiek opvoedend één voor oón in de queu te staan, want door de opstuwing voor de loketten hoeft, volgons der. medisch adviseur van den Bond, menig mense-h iets opgeloopen wat niet op do bon is. Zoo worden onze kantoren binnenkort oon verademing voor do veel geplaagde Nederlandeis, de ambtenaren komt dan niets dan lof toe, en zij zullen als„Energiek organisator, gewond, efficient te werken on met publiek om to gaan", overal voorrang hobbon b;i solicits,ties Mijnheer de Redacteur, zoover mijn droom, dio ik had toen ik's avonds in de krant gelezen had, dat men om na 9 maanden bevrijding, aan oen liets te komen, volgens de nieuwe regeling op de oerste plaats afhankelijk is van de welwillendheid van een of andore handelaar. i hoogachtend, D. DROPPEL D.I.D.M.R. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING R.K. Arbeidersbeweging. Het bureau Rechtsbijstand (z.g. klachteneommissio) houdt iedorelste en 3de Woensdag zitting (dus niet op de 2de en 4de Woensdag zoals in Herstel en Vernieuwing stond) tel kens van 6—773. 1)0 eerstvolgende zitting heeft dus plaats op Woensdag 1 Augustus. Bekendmaking De Burgemeester van Venray maakt bekend, dat degenen die in de maan den Soptomber, October, November, December en Januari j.l. ovacué's hebben gehad en die hiervoor nog geen aangifte hebben gedaan, deze aangifte alsnog kunnen doen ter gemeentesecretarie, afd. Evacuatie van 23 Juli toe en met 27 Juli a.s. De aangifte moet schriftelijk ge schieden en bevatten naam en voor namen van de ovacué's, ouderdom en gemeente van herkomst. Verder moet hot juiste tijdvak vermeld wordon, waarin iedere evacué aanwozigis geweest. Zij, die reeds gezinsinkomsteu- briofjes hebben ingeleverd en hiervoor nog geen vorgoeding hebben ont vangen. behoevongoen nieuwe opgave te doeii. Mot nadruk wordt erop gewezen, dat aangiften, die na genoemdon datum binnenkomen onder geon enkele voorwaarden moer in behan deling kunnen worden genomen. De Burgemeester voornoemd, P. PUBBEN l.B. Inkwartiering Al degenen, die nog recht hebben op vergoeding' wegens inkwartiering van geallieerde Militairen 11a 1 Doe. 1944 en daarvoor zelf .geen inkwar tieringsbiljet ten gemeentehuize heb- bon ingeleverd wordon verzocht daarvan mededeeling te doen ter secretarie, afd. Algemcono Zaken op Dinsdag 23 of Woensdag 24 Juli a.s. tusschen 10 on 12 uur, SPORT. De Athletiek Nu we met het oog op de verzen gende hitte dor laatste weken niet eenig welbehagon onze voetbalschoe nen hebben opgeruimd, nu we alleen nog maar ernstig durven denken aan oen verfrisschend bad, nu zou ik toch ook gaarne een enkol woordje willon wijden aan een bij uitstek gozondo en mooie zomersport n.l. de Athletiek. Ik ben ervan overtuigd dat weini gen van U zullen weten, dat do Athletiek reeds tientallen eeuwen beoefend wordt; de Athletiek ook eon van de meost vcolzijdige sport is dio wij in ouzo sportwereld voorradig hebben; alleen al op do diverse loop nummers z(jn tientallen variaties terwijl we daarnaast nog bennen hot hoogspringen, polsstokspringen dis cuswerpen, speorworpon, kogolstoton enz. Dit geachte lezer is een korto opsomming' van die prachtige mid delen, welko zulk een opvoedende kracht bezitten, zoals ik dat in mijn vorig artikeltje beschreven heb, want goede athletieksport vraagt niet alleen uiterste concentratie maar ook een enorme wilskracht. Het is een verhougend verschijnsel, dat deze mooie, meest beschaafde sport, de laatst» jaren hier in Neder land met groote sprongen aan popu lariteit hoeft gowonnon; daarom kom ik weer torecht bij onzesportvereeni- ging welke ook oen Athleriek-afdoling onder zich heeft; ik heb het- genoegen mogen smaken, de werkzaamheden van deze vereen iging van dichtbij te leren kennen. Toen deze veroenigmg werd opgericht was er letterlijk niets geen materiaal aanwezig, veertien dagen later werd er :n dit zelfde blad reeds vermeld, dat de eerste oefenavond had plaats gehad en nog wel met volledig materiaal! Ik heb bewondering voor deze kerels waar aan mon weer de echte sportman kan herkennen. Sk.

De Zwijger | 1945 | | pagina 3