Distributiedienst Kring VENRAY KERKELIJKE DIENSTEN BEKENDMAKING de Harmonie en -/uilen iedere week in dit blad veruntwoord worden. Namens bestuur en leden van Venray s Harmonie de president H. SALA G.O.I.W, Actie. Iedereen weet, dat tijdens de bezettingsjaren veel ondergronds werk gedaan is en iedereen weet ook. dat bet bet ondergondse verzet beclil georganiseerd was. Na de bevrijding hebben de leden van de verzetsbeweging een bond gestichtde (1. O. 1. W, N. (Gemeenschap Oud-Illegale Wer kers Nederland.) Deze gemeenschap stelt /.it li o.u. ten doel, zoo goed mogelijk te zorgen vnor hen. die het slnclit- oHer geworden zijn van hun nalionnle building gedurende de oorlog. Om een van dc vele voor beelden te noemen: Men heeft twee rustoorden ingericht, waar gevangenen uil concentratie-kampen tot voorlonpig herstel ondergebracht kunnen worden. De G.O.I.W.N. wil over liet hele land een collecte houden voor dit doel. In Venray zal deze col lecte plaats vinden op Zondag I Juli. l evens zal op diezelfde dag een voelbalwedstrijd gespeeld worden op bet sportterrein. De ophrengst hiervan zal ook voor Hetzelfde doel afgestaan worden. Namens de nabestaanden van de velen, die diep getroffen zijn bij het vervullen van hun vaderland se lie plicht, doet de G.Od-W.N. een beroep op de vrijgevigheid van alle inwoners van VENRAY De G.O.I.W.N. District Venray. Onlangs keerden de Seere luris van Wanssum dhr Vissers en dhr Spreeuwen berg terug uit de Duitscbe gevangenis le Sieburg. In 1943 waren beiden door de S D. gearresteerd wegens drukken van het illegale blad ..Voor de vrijheid' Dit was niet liet enige illegale werk wat deze heren op hun kerfstok liuddcn. muur gelukkig meer wist de S.ü. niet. Na twee jaar luchthuisslrul en dwangarbeid zijn deze moedige werkers weer behouden in ons vaderland aangekomen. Als op volger van bet blad ,,Voor de vrijheid roept de redactie van ,,De Zwijger'' Imar collega's van harte welkom toe iri ons Limburgse vaderland. In het Nederlnndsche kin derkamp te Abinglon in Engeland, waar ook onze Venraysche jongens verblijven, is Jun Janssen tot lei der van het geheele kamp benoemd! BEKENDMAKING voor het tijdvak 29 Juni t/m 7 Juli 1945. Brood A 28a. B 28a. C 28a, D 28a, E 28a, M 28a Brood 400 gram per bon A 28b. B 28b. C 2Sb, D 28b. E 28b Brood 400 gram per bon D 28a, E 28a, D 28b, E 28b. Beschuit 100 gr. p. bon D 28c. E 28c. D 28d. E 28d. Beschuit 100 gr. p. bon Melk A 28. B 28 Taptemelk 1 '/2 L. per bon C 28. D 28, E 28 Melk VU L. per bon Margarine A 28a. B 28a. C 28a Boter 250 gram per bon M 26 Reserve 62'/2 gram per bon. (125 gr. margarine is gelijk aan 100 gr. vet) Boter D 28a, E 28a boter 250 gram per bon Chocolade B 67. C 67. D 67 Reserve 1 tablet per bon. Uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen 8e periode 1945 In het tijdvak van 11 Juni t/m 7 Juli zullen de bonkaarten voor voedingsmiddelen KA 8 t/m KE 8 voor de 8e periode 1945 worden uitgereikt tegen inlevering van bon A t/m E 57 Reserve. Maandag te Veulen 911 uur letters A t/m Z Dinsdag Heide, voor zelfverzorgers van 9.3012 uur letters A t/m K, 13—15 uur letters L t/m Z. voor niet-zelfverzorgers van 1515.30 uur letters A t/m Z. Woensdag te Venray voor zelfverzorgers 912 uur letters A t/m E, 14—16 uur letters F t/m K. Donderdag te Venray 9—12 uur letters L t/m R. 14—16 uur letters S t/m Z. voor zelfverzorgers. Vrijdag te Venray voor niet-zelfverzorgers 912 uur letters A t/m I, 1416 uur letters J t/m R. Zaterdag te Venray voor niet-zelfverzorgers 911.30 uur letters S t/m Z. Schoenen en rijwielbanden Gedurende de eerste tien dagen van de maand Juli kan op de gewone kantooruren te Venray des voormiddags van 9—12 uur aanvraagformulieren voor rijwielbanden worden afgehaald en inge diend door personen, die belangrijke werkzaamheden verrichten ten behoeve van de economisch wederopbouw, artsen, wijkverpleegsters e.d. en door personeel van bepaalde overheidsinstanties. Voor Castenray en Ysselsteyn kunnen aanvragen gelijktijdig met de schoenformulieren worden afgehaald en ingediend. Degenen die de vorige maand een formulier hebben ingediend en hierop nog geen bericht hebben ontvangen behoeven deze aanvraag niet te herhalen, aangezien de aanvrageu voor rijwielbanden gedu rende drie maanden in behandeling blijven. Alléén gezinnen van zeven en meer personen kunnen deze week één aanvraagformulier voor schoenen afhalen en indienen op de volgende dagen te Venray Maandag 9—12 uur letters A t/m D Dinsdag 9—12 uur letters E t/m H Woensdag 9—12 uur letters J t/m M Donderdag 9—12 uur letters N t/m S Vrijdag 912 uur letters T t/m Z. BURGERLIJKEN STAND Week van 18 t/m 23 juni 1915. GEBOREN Stiphout Gertruda j. M., HageJweg 16 Versleijen josephus G., Oirio, wijk E 29a Litjens Johannes G. M., Merselo M 122 Mulder Henricus A. M. Leunscheweg 21 Ewals Johannes G. H., Kruisstraat 18 Emants Paulus M., Merselo M 18 jeuken Theodorus W F. M,, Langstr. la Arts Peter M-. Merselo M 63 van Vegchel Simon H. G. J.. Merselo M 43 v. Vegchel Catharlna H. W. M., idem Hermsen Maria J, Kempweg 1. OVERLEDEN van Hoof Chrlstiaan, weduwnaar van Franssen M. C. oud 83 jareD. z.b. Rongen Antoon. oud 79 jaren, z.b., weduwnaar van Volleberg A. M. van Rensen Louisa M. oud 58 jaren, houdster kapsalon, wed. van Kennis J. I.. Roelofs Gertruda Th. oud 67 jaren, z.b., echtgenote van Wijnhoven G. A. ONDERTROUWD van Vegchel Joseph A. M. W. oud 34 jaren, landbouwer en Muijsers Hendrina P. M. oud 33 jaren, z.h., beiden wonende te Venray. GETROUWD i Verschuuren Martrnus H. oud 42 jaren, keurmeester, wonende te Vcnruy cn Nelissen Antonia H. H oud 28 jaren, z.b.. wonende te Heerlen. Verkoeijen Johannes M. oud 26 jaren, bedrijistoezichthouder, wonende te Venray en Betcrams Anna G. oud 19 jaren, z.b., wonende te Meerlo. 6e Zondag na Pinksteren Heer der week: Pater Rufus Parochie-actie draagt elkanders lasten Zondag, Peest van het Kostbaar Bloed Diensten Paterskerk 7. 8. 9 en 10 uur hoogmis opgedragen voor P. J. v. Soest, 7 uur leesrois voor de H. Familie voor Jozef Bongaerts, gen. H. Communie. 3 uur Sr. Jozefklooster groote Congregatie. 6 uur lof en rozenhoedje, Helde: 8 uur en 10 uur hoogmis. St. Servaai7.30, 9 en 10 uur. lof 6 u St. Anna, 7,45 en 10.15 hoogmis, lof 3.30 uur. Collecten: St, Petrus-Liefdewerkbis schoppelijke Noodenarme. Maandag Feesl van Visitatie van O.L. Vrouw, 7 uur zielmis voor alle overl. Parochianen, 7.30 leeamis, 8 uur sol. Jaarg. le kl. Philip Esser en echtg., 7.30 lof ter eere van O.L. Vrouw. Dinsdag 7 uur leesmis, 7.30 gest. jaarg. Peter J. Beerkens, echtg. en fam.. 8 uur gest. jaarg. Johanna Smulders, echtg. van Peter Goumans met vigilie 2 kl., 9.30 huwelijksmis Wim v. Gend en Henrielle van Mil, 7.30 lof t.e.v. H. Antonius. Woensdag 7 uur bestelde zielcdieust Gerard Ewalds, 7.30 leesmis v. overleden fam. v. Gend v. Mil, 8 uur best. jaarg. Maria Herrnsen-Vullings. 's Avonds geen lof. Donderdag 7 uur best. dienst Anna v. Beesel. 7.30 gest. jaarg. Antoon van Rijswiik, echtg. en overl. kinderen. 8 uur gest. jaarg. Everard Mcssemacckers. Agues Gecncn en kinderen 2 kl. 7 8 H. Uur, tevens biechtgelegenheid. Vrijdag, eerste Vrijdag der maand, vereering van het H. Hart van |ezus, 7 uur gez. H. Hartmls. 7.30 best. dienst v. Johan Muis, v. e. vriend. 8 uur gest. leesmis H. Hart m. litanie, 7.30 lof en oefening v. eerherstel a.h. H Hart, Zaterdag, le Zaterdag. 7 uur O. L. Vrouwemis, 7.30 best. zieledienst Willem Michels, 8 uur gest. jaarg. Math. Verriet, Petronella Coopmans en Huherta polbers 8.30 begr.mis v. Peter W. en Betsi Thijssen. om 7.30 Maria-lot. Biechtgelegenheid parochie-geestelijken van 6—8. Eerw. Paters vanaf 3 uur. A.s. Vrijdag h. mis Heide 7 uur. Eiken dag 8 uur kindermis St. Jozef, op Donderdag 7.30 Sacramentsmis. Diensten op St. Servaaa door de week h. missen 6.30 en 7.30, Donderdag H. Uur 67. Vrijdag 7.30 hoogmis, 8 uur lof en oefening van eerherstel aan het h. Hart Vanaf Zondag 8 Juli h. Missen 7, 8.30 en 10 uur hoogmis. Op St. Anna h, Missen door de week 6.50 en 8.15. A.s. Zondag 8 uur leesmis voor W. Jansen vanwege de liandboogschuttcrij St. Oda. Derde Orde Zondag 1 Juli om 11.15 verg, van bestuur v. d. grote afdeling in Pateri- klooster, 2.30 verg. v. bestuurder meisjes afdeling. Zondag a.s- om 11 15 verg. bestuu-, jongensafd, om 3 uur kerkelijke vergade - ring van de meisjes. Onze Maria-Congrcgatie. Ons voornemen, om 't bestuur van de Congregatie door stemming deze Zondag uit te breiden, zal moeten worden uitge steld. Wij zijn er niet toe in staat, al vorens een grootere opkomst van de leden gedurende een zekere tijd Is gecon stateerd. De lange evacuatietijd heefteen regelmatig bijeenkomen belet en daardoor de goede gewoonte er van stukgemaakt. Ook de levensomstandigheden der behui- ziug, kleeding etc. deden indirect hun Invloed van onverschilligheid "op het geestelijk leven gevoelen. Wij zullen geduld hebben en desnoods opnieuw be ginnen. Incus3chen roepen wij de gewetens wakker van U. leden der Mariacongre- gatie en vragen U om U te herinneren, dat li m Jezus tegenwoordigheid en voor Maria's troon beloofd hebt trouw lid te zijn van dc vcrcenigtng om trouw kind re kunnen blijven van Maria I En U bent toch niet de overtuiging kwijt geraakt, dat juist ónze vereemgiog door de Kerk is aangewezen om de eer van Maria in de parochie te verkondigen, zoodat van ons wel niet het bestaan, maar toch wel de bloei der Maria-devolic afhangt De zaak Is duidelijk genoeg en terwijl lk U nog 'n oogenblik doe denken aan de tallooze weesgegroeten in onze kelders en de smeekende aandrang, waarmede U deze tot Haar richtte en aan den troost, wdkc U van Haar mocht ontvangen, roep ik U op naar een nieuw regelmatig vereemyiogsleven. De eerste en derde Zondag van de maand zal er om 3 uur groote congre gatie zijn op het St. Jozefklooster en op hetzelfde uur den tweede en laatste Zon dag van de maand de kleine. In de kleine congregatie verwachten we alle meisjes, welke de lagere school verlaten tot hun zeventiende jaar toe. Verder deelen wij U nogmaals mede. dat in verband met de aanneming op 8 December de meisjes zich dezer dagen als aspirantlld kunnen opgeven bij een van de leden van het Bestuur. Mogen de ouders in deze zoo levens- gewichtige zaak van hun kinderen 'n aansporend woord geven, dat de grooten uit hun onverschilligheid haalt en de kleineren uit hun onnadenkendheid. Laat ons in onze parochie ijveren en samen werken v oor het ontstaan van een groote en degell|ke vercenigmg ter eere van Maria's grootheid en Onbevlektheid en ter verkrijging van Maria's zegen I DIRECTEUR. De Burgemeester van Venray, brengt ter algemeene kennis het navolgende Het Militair Gezag heeft de zuivering van het onderwijs, met uitzondering van het hooger onderwijs en voor zoover de zuivering nog niet in de reeds vroeger bevrijde gedeelten van ons land heeft pluats gehad, in handen van de civiele autoriteiten gelegd. Deze aangelegenheid, voor de uitvoering waarvan reeds ver schillende maatregelen zijn getroffen, is thans met voortvarenheid ter hand ge nomen. Het is noodzakelijk, dat zij snel en rechtvaardig ten einde worden gebracht, zoodat, wanneer na de groote vacantia de scholen weer worden opengesteld, het geheele onderwijs zal zijn gezuiverd. Volgens het Zuiveringsbesluit kan den leerkrachten in afwachting van een onderzoek omtrent de noodzakelijkheid van schorsing of ontslag worden bevolen dc uitoefening van hun functie te staken. Geschorst kunnen worden leer krachten. indien zij van ontrouw aan de zaak van het Koninkrijk der Nederlanden, aan de Koningin of aan de Regeering hebben doen blijken of indien van hen, op grond van houding vóór of tijdens de bezetting, niet de getrouwe medewerking nar het herstel van het vaderland kan worden verwacht, Voor de diverse takken van onderwijs heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten cn Wetenschappen de bevoegdheid tot staken cn schorsing gelegd in handen van dc respectievelijke hoofdinspecteurs en inspecteurs ven het onderwijs, met dien verstande, dat de inspecteurs van het lager onderwijs, die daarvoor in aanmerking komen, uitsluitend zullen optreden als voorzitter van een in elke inspectie in te stellen commissie van advies. In de gemeenten Amsterdam, Rotterdam, 's Gravcnhage, Leiden, Utrecht en Gro ningen zal de zuivering van het openbaar onderwijs door de gemeenten zelf ge schieden.

De Zwijger | 1945 | | pagina 3