„De Mensch Hioob" BRANDMELDING. Luchtbescherming. MELKKANNEN. Oproep. LIGGING VAN MIJNEN IEDER GEZIN Centrale Keuken. heerlijke balkenbrij pootaardappelen Herhaalde opvoering Zondag 24 Juni sirene van het postkantoor. bekwaam broodbakker Bekendmaking. De Burgemeester van Venray wijst er op, dat ile opgave van door ge allieerde militairen gestolen of ver- uiolde goederen vóór 1 Juli a.s. ter gemeente-secretarie ingediend moe ten zijn. Na dien dien datum zullen slechts bij hooge uitsonderingen en bij zoor geldige redenen, opgaven worden aan genomen. Venray, 20 .luni 1945. De Burgemeester voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. Drankwet. De Burgemeester van Venray. brengt ter kt-nnis van belanghebbenden, dat verzoekschriften aan de;: Commissaris dor Koningin in de Provinclo Lim burg, betredende toepassing van ar tikel 41 der Drankwet (Staatsblad 1931, No. 476) n.l. om bij ccno bij- zondero, zeer rjidelyke gelogonhoid, zwak alcoholische drank te vorkoo- pon, hetzij in eene localiteil, waar voor eene vergunning of een vorlof A niet is verleend, hetzij ineen voor die gelegenheid opgerichte tenl of op daarvoor in gebruik genomen terrein voor gebruik in zoodanige looaliteit of tent of op zoodanig terrein, moe ten zijn ingediend ten gemeentehuize minstens één maand voor den datum, waarop do toestemming gewensnlit wordt. Lator ingekomen verzoekschriften zullen niet meer tijdig in behande ling kunnen worden genomen. Venray, 18 Juni 1945, Do Burgemeester van Venray, Mr. A. H. M. JANSSEN. Waarschuwing. Geconstateerd is, dat kinderen de zich langs de wegén bevindende tele foonlijnen der geallieerdo logors, ge bruiken als speeltuig o.o. als schom mels, hetgeen niet alleon eon groot gevaar oplevert voor henzolvon, doch ook voor het wegverkeer. De Engelscho autoriteiten wijzen er thans op, dat deze handelingen niet alleen opleveren oen ernstige belemmering voor de legcrverbindin- gen, doch ook een moedwillige be- schading of vernieling van oigendom- mon van het leger. Indion hierbij b.v- doordaL bij hot slingeren over straat eon overrijding plaats heeft, aan oen kind een ongeluk overkomt, hotgeen den dood of lichamelijk let sel tengevolge heeft, dan zal een hieruit voortvloeiende eisch tot- schadever goeding door de Engolsche autori teiten ten zeerste bet,wist worden. Do ouders en onderwijzend perso- nool dienon er derhalve op toe te zien, dat bovenbedoelde handelingen - wolke overigens ook strafbaar zijn door de kinderen achterwege worden golaten. Door do politie zal op het een en ander ten strengste worden toegezien. Vonray, 18 Juni 1945. Do Burgemoester voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. Dankbetuiging. Voor de vele hartelijke blijken van belangstelling, ondervonden bij ons 25-jarig huwelijksfeest, betuigen wij. ook namens onze kinderen, onzen oprechten dank aan familie, buren, vrienden en kennissen. L. Mn as-Mar tens Oostrum, Juni 1945. Heb z.g.a.n. jongensschoenen m. 38, wil ruilen tegen meisjes schoenen m. 37 platte hak. J, Smals, Veldstcaat 4. kan brandstoffen sparen voor a.s. winter, door nu deel te nemen aan de Willy Claessens Mia Claessens-Maes betuigen hiermede hun hartelij- ken dank, ook namens weder- zijdsche familie, voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Oostrum, 1 Mei 1945. Voor de vele blijken van deel neming bij het overlijden en de begrafenis van onze geliefde Echtgenaote, Moeder en Groot moeder, zeggen wij hartelijk dank, vooral aan Ë.H. Geeste lijken, H. Doktoren, Zr. Telen, familie, buren en kennissen. A. JENNISKENS. Kinderen en Kleinkinderen Leunen H 2. Hartelijk dank voor de be langstelling ondervonden bij het overlijden van onzen inniyge- liefden echtgenoot en vader. Wed. J. van Mosjol en kinderen. Venray. Stationstraat 20. Langs dezen weg betuiyen wij onzen oprechten dank aan allen die blijken van medeleven gegeven hebben bij het nood lottig ongeval en overlijden van ons onvergetelijk zoontje en broertje THEO. Fam. H. van Byswijck- Verlieijen en kinderen Veulen-Venray, I 26a. Geregeld verkrijgbaar 25 ct. per pond plus 1 broodbon SLAGERIJ GOUMANS Kerkpad Wegens familieomstandigheden is a.s. Dinsdag 26 Juni onze zaak gesloten. Bakkerij Kateman Wederom gelegenheid tot het bestellen van prima Eersteling, Bintje en Industrie, vl. gek. in kl, A en B. Bestel tijdig. Aanbevelend, Selectiebedrijf A. VALCKX, Oostrum Zij, die nog iets te vorderen, ofwel nog iets in hun bezit heb ben van de nalatenschap van den W.E. Heer W. Olieslagers, gelieven dit onder overlegging van de rekening, of onder in levering van het in hun bezit zijnde goed, op te geven bij TH. MAESSEN, Grootestraat 13 Venray. TE KOOPeen waakhond, eerste klas drijver, bij Louis Janssen, Kempkensberg—Yssel- steyn. Cemeenschapsspel door jac. Schreurs M.S.G. om 5 uur op de puinhopen van het Klooster Jerusalem te Venray. Opbrengst ten bate der verwoeste Parochiekerk. Rijwielstalling nabij hec terrein. LET WELZaterdag 23 Juni 's avonds 7 uur algemeene repetitie voor alle medespelers. Daar de brandbellen van de Vrijwillige Venraysche Brand weer wegens storing in het telefoonnet niet gebruikt kun nen worden, zal er vooiloopig gealarmeerd worden met de Daarom moeten de brandmeldingen van de gehele gemeente, oor de kerkdorpen, geschieden bij TIMMERMANS tegen over het Posckancoor, vanwaar de sirene bediend wordt. DE COMMANDANT DER VRIJWILLIGE VENRAYSCHE BRANDWEER. Op verzoek van den commandant der mijnenruimers alhier wordt nogmaals de aandacht erop gevestigd, dat eenieder, die aan wijzingen kan geven omtrent in weilanden en op akkergronden binnen de gemeente, zich ten spoedigste vervoegt op de pikecposc van de L.B.D. onder 'c Raad huis. Van daaruit zal 't onmiddellijk doorgegeven worden aan de commandant van de „bombdisposal" op 't Henseniusplein, zoodat binnen afzienbaren tijd dergelijke verspreide mijnen onschadelijk gemaakt kunnen worden. Indien aan deze LAATSTE oproep niet onmiddellijk gevolg gegeven wordt, zal in dergelijke gevallen, zeket in de naaste roe komst, niet geholpen kunnen worden, daar nieuwe nog „onbe werkte" mijnenvelden bij de bosschen enz. nu aan de beurt komen. M. MARTENS. Hoofd L.B.D. Er heerscht, onder andere artikelen, ook groot gebrek aan melkkannen. Vele leveranciers hebben er geen enkele overge houden, waardoor veel melk onnoodig verloren gaat. Wij doen een beroep op alle burgers, die nog melkkannen onder hun berusting hebben (tijdens de bevrijding bij hen ver zeild geraakt) hiervan kennis te geven op het kantoor van de Zuivelfabriek „Venray" of aan de melkventers. Wij bieden gaarne onze bemiddeling aan om deze kannen aan de rechtmatige eigenaars terug te bezorgen.. Coöp. Zuivelfabriek „Venray" VERLORENeen schapen wollen vest, van Odastraat, Gas- straat, Langeweg, Merselosche- weg naar Merselo. Verliezer zeer gedupeerd. Zuster Janssen, wijk verpleegster, Veltum L 5. Degene, die in de Gasstraat een paar bruine kindersehoentjes heeft gevonden, gelieve deze terug te bezorgen bij II. Sway- hoven, Maasheescheweg 15. Voor direct GEVRAAGD Bakkerij Bardoul, Bakel. GEVRAAGD voor direct bekwame huisnaaister voor 1 dag per week. J. vd. Munckhof, Grootesrr. 28 GESLAAGD. In zijn onder- dulkerstijd slaagde 'te Utrecht voor het diploma Makelaar Taxateur onze dorpsgenooc de heer Theo Maessen, Grootestraat. TE RUIL z.g.a.n. werkschoe nen m. 42 tegen dito schoenen m. 43. Ook gen. te ruilen tegen gewone heerenschoenen. Te be vragen bij Wed. van Rooy, C 33a, Oostrum.

De Zwijger | 1945 | | pagina 4