Venraij's nieuws Sport ,-D E Z W IJ G E R" 3 R. K. O. B. Woensdag 21 Maart werd de eerste vergadering van de Rooms-Katholieke Onderwijzers Bond gehouden. Be doeling was het onderling contact te versterken en ge zamenlijk te trachten de moeilijkheden te overbruggen die er in de gehele gemeente bestaan ren aanzien van het onderwijs, leder was er van overtuigd dat zo spoe dig mogelijk met het onderwijs een aanvang moest wor den genomen. In onderlinge samenwerking zou men trachten de allernoodzakelijkste leermiddelen te be machtigen. Wij hopen dat het onderwijscorps met vereende krachten het klaar krijgt de school weer re doen starten. gegaan, maar we hopen spoedig hel allernoodzakelijk ste, vooral voor de medische ploeg, weer te bezitten. Ook degenen, die projectielen, vreemde voorwerpen enz. vinden, worden verzocht dit onverwijld te rap porteren aan de piketpost. Werkt allen mede om de nog bestaande gevaren tot een minimum te beperken. M. Martens, wnd. Hoofd L.B.D. JUBILEUM Op 29 Maart vierde onze Oud Deken Thielen in het St. Antoniusgeslicht te Horst zijn 50 jarig Priesterfeest. Wegens de omstandigheden wordt het feest slechts op sobere wijze gevierd - onze ploeg meer dan driekwart van de wedstrijd met tien man moest spelen, erin met 53 te winnen. Wegens plaatsgebrek moeten wij deze keer volstaan met een korte vermelding. De wedstrijd had een kalm verloop, er lag een zekere loomheid over het spel. Het combinatiespel onzer vrienden was beter verzorgd dan dal onzer ploeg, die haar kracht zocht in snelle doortastende aanvallen. Het plaatsen en balcontrole was nauwkeuriger dan in de match tegen 1 Ielmond. Toch is een flinke training zeker op zijn plaats, vooral omdat met deze ploeg resultaten bereikt kunnen wor den, die vroeger niet mogelijk waren Goede training en de Venraijse ploeg zal onze. hoog gespannen verwachtingen niet beschamen. Good luck boys G. O. I. W. VENRAIJ Op Zaterdag 23 Maart hield de G.O.l.W. haar eerste ledenvergadering. Aanwezig waren ongeveer 30 personen. De bestuursverkiezing leverde liet volgende resultaat op: Voorzitter: j. v. d. Berg: secretaris: P. Schoester; penningmeesterA. Gommans; lid Th, v. d. Voort. BOUWVAKWERELD Zondag j.1. had een druk bezochte vergadering plaats van de bouwvakaannemers en bouwvakarbeiders, waarbij als spreker optrak dhr. Windt. Het loonvraagstuk was een der voornaamste punten van bespreking. (Verslag over deze vergadering konden wij wegens plaatsgebrek niet plaatsen, in het volgend nummer ho pen wij hierop terug te komen.) BOERENBONDSLEVEN KRING HORST-VENRAIJ Bij de verkiezing van het kringbestuur bleek de jon gere generatie sterk vertegenwoordigd te zijn Gekozen werden H. Emonts, Casteuraij, voorzitter. P. Pubhen. Merselo. Beumers. Helden, j. Hoogers. Horst, secretaris. W Philipsen. Sevenum-Kronenberg. BEKENDMAKING Spreekuren voor kleine boeren- en pluimveesteun iedere Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9—12 uur v.m., ten kantore der Steunverlening en Werkver ruiming, Marktstraat 10 te Venraij. Uitbetaling kleine boerensteun op Maandag 9 April a.s. des voormiddags van 9 tot 12 uur ten kantore. Marktstraat 10. Ondersteunden, die de bonnen van de spaarregeling voor extra B steun, welke uiterlijk op 26 September i944 bij den winkelier moesten zijn ingeleverd, en de goederen hiervoor nog niet hebben opgehaald worden beleefd verzocht hiervan ten kantore mededeling te doen. Bureau Steunverlening-Werkverruiming Ven ra ij, Marktstraat 10. LUCHTBESCHERMING Het is een gelukkig verschijnsel, dat de overgrote meederheid van de Venraijse bevolking ook nu nog doordrongen is van de noodzakelijkheid van de lucht bescherming. Uitlatingen als de oorlog is toch haast afgelopen" e.d. typeren slechts de mentaliteit van 'n enkeling, voor wien de uitdrukking „luchtbescherming" alléén het nog dreigend gevaar uit de lucht betekent. De Engelse term „Civil defence" burgerbescherming ware beter op z'n plaats. Immers indien ooit. dan dient de L.B.D. nu paraat te zijn. We horen helaas maar al te vaalt van ongelukken door mijnen, projectielen en on bekende voorwerpen. Het ligt op 't terrein van de L.B.D hier naar vermogen re helpen. In de loop van deze week zal de piketpost aan 't Hen- seniuspiein (naast: 'f bureau van de verkeersinspectie) bezet worden. Bij eventueel ongeval wende men zich zo spoedig mogelijk tot deze post via 't blokhoofd van 't betreffende blok of rechtstreeks, opdat de hulpver lening zo snel mogelijk kan geschieden. 1 let mag niet meer voorkomen, dat 'n zwaargewonde urenlang ver stoken blijft van medische hulp. 't Luchtbeschermings materiaal is in de oorlogsdagen grotendeels verloren TEXTIELDISTRIBUTIE ENZ. De rayongemachtigde van het tijdelijk Rijksbureau van Textiel, afd. 1 lande! te Weert, bepaalt hierbij dat in de volgende plaatsen Gemeente Venraij. waaronder horend Venraij kom Merselo Ijsselstein, Casteiiraij, Oirlo, Oosrrum. Leunen, Smakt; eveneens de plaatsen Wanssum, Geysteren en Blftterswijk. door alle inge schrevenen van het Rijksbureau (Distex) een inven tarisatie moet worden gehouden van alle textielgoede- ren welke voorradig zijn per 1 April 1935. In verband hiermede mag in de week van 29 April geen aflevering plaats vinden van textielgoederen. De inventarisatieopgave moeten voor 9 April in du plo zijn ingeleverd bij de plaatselijke distributiedienst. Deze inventarisatie heeft ten doel aan de distributie- dienst een volledig overzicht te geven van alle nog aanwezige textielgoederen teil behoeve van de nood voorziening. Alle artike.len dienen opgegeven te worden naar aan tal. soort en maat. Aangezien in de practijk is gebleken dat bij de inventarisatie kort na de bevrijding meerdere ingeschrevenen hun voorraden onvolledig of in het ge heel niet hebben opgegeven hesraat thans de gelegen heid het alsnog te doen. Een onvolledige inventarisatie is met het oog op de geringe goederenvoorraad en de grote nood der oorlogsslachtoffers een ernstig vergrijp tegen de gemeenschap hetwelk zal worden gestraft met het intrekken van de algemene vergunning. Weert. Maart 19^5. De Rayongemachtigde voor Limburg, H. J a n s s e n. In overleg met het tijdelijk Rijksbureau voor Textiel Rayon Noord-Limburg worden per 1 April alle in om loop zijnde nog niet gehonoreerde speciale vergunnin gen voor textielgoederen voorlopig ongeldig verklaard. Deze speciale vergunningen moeten voor 9 April wor den ingeleverd bij de plaatselijke bureaux van de HARK (Bissch H.A.). alwaar zij in verband met de nog ter beschikking zijnde goederenvoorraad zullen worden herzien. Een nieuwe aanvrage van textielgoederen voor oor logsgetroffenen. evacués oi hiermede gelijk te stellen personen kunnen vanaf 9 April weder worden inge diend bij de plaatselijke bureaux van de HARK. Dit geldt voor het Dekenaat Venraij, omvattende Venraij. Merselo. Ijsselstein. Castenraij. Oirlo. Oostrum, Leu nen, Smakt, Wanssum. Geysteren en Blitterswijk. Weert. Maart 1945. De Rayongemachtigde vooi Limburg. II. J a ix s s e n. SPORTVERENIGING VENRAIJ Maandag 26 Maart werd de eerste algemene verga dering gehouden van de Venraijse sportvereniging. Als voornaamste resultaat van deze vergadering, die gekenmerkt werd dooi een prettige en sportieve sfeer, valt te melden de verkiezing van n elftalcommissie. Ge kozen weiden M. Manders; H Derks; G. Janssen. Maasheseweg; A. Gommans; Wim Vermeulen. De geestelijke adviseur Kap. Kupers feliciteerde in een korte toespraak de leden met deze belangrijke schred naar de zo hard nodige eendracht. Hij wenste de nieuwe vereniging alle mogelijke succes. Voorlopig zal het clubhuis gevestigd zijn in lokaal Sch;ellen, Idenseniusstraat. Als naam voor de nieuwe vereniging werd deliniliel genomen Sportvereniging Venraij. Zondag j.l. speelde het Venraijs combinatie-elf Lal te gen een geallieerd team en slaagde, ondanks het feit dat Zondag j.l. speelde een elftal van de ileyde een match regen de Venraijse O.D.-manschappen en won in een goede wedstrijd niet 2 0 Proficiat De boze lasteraars (waar zij nok zij gezeten) Die lasteren hetgeen zij zei vers niet en weten. (V o n d e 1). Juist voor het ter perse gaan vernemen wij dat, wegens onvoorziene omstandigheden de piketpost op het Henseniusplein nog niet bezet kan worden, zoals elders gemeld is. Nadere aankondiging volgt. wnd. Hoofd L.B.D., M. N. MBM— iPalm Zondag overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader VINCENT PIJLS Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, Zilveren Waarde- rinflsmedaille van H.M. de Koningin. Officier in de i'Ordre de Saint George. weduwnaar van Johanna Camps echtgenoot van Johanna Büchel in de ouderdom van 59 jaar. Wij bevelen de ziel van den dierbaren overledene in uwe godvruchtige gebeden aan. Venraij, 25 Maart 1945. J. Pijls-Büchel Clemens Pijls A. Pijls-Drenth )o Constant Fien P. Hoemackers-Pijls P. Hoedemackers en kinderen Bertha Olga Maria Familie Pijls Familie Camps De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begra fenis had plaats op Woensdag 28 Maart in de Kerk van de Eerwaarde Paters Fransiscanen te Venraij om 10 uur.

De Zwijger | 1945 | | pagina 3