,U WÜt3 20. September 1944 Uitgave. van.. „DE..ZWIJGER." in opdrachtr:. en. in overleg met. de: L.O. Geeft, deze berichten door Daar- ons-.vanr-vele zijden bet verzoek bereikte om zeker een exemplaar' te ontvangen, hebben wij onze oplage verhoogd. Onze middelen zijn echter steeds beperkt geweest. Geeft dus deze berichten door. Het nieuws van „De Zwijger" voor iedereen! NIEUWS VAN DINSDAG 19 SEPTEMBER. I uur n.m.Het Britse tweede leger heeft contact met-de luchtlandingstroepen. Rond Eindhoven wordt gevochten.- Op Maandag werden de landingen op nog grotere schaal dan Zon dag uitgevoerd Amerikanen overschrijden onze grens .bij: Sittard. In-Zeeuws-Vlaanderen staart de Ganadeezsrr over onze grens;. De Regering heeft hulde gebracht aan het Spoorwegpersoneel dat over her gehele land de staking uitgevoerd heeft.: Verder richtte zij een waarschuwing: tot alle Nederlanders, ora op hun. hoede te-zijn voor de Sicherheitsdiensc en Landwacht; die als bandieten aan ..het plunderen zijn. Ieder heeft hec recht zich met alle middelen daar tegen te verdedigen. Men moet proberen deze misdadigers te identificeren, zij zullen door de Regering streng worden gestrafc. 6.45 n.m Eindhoven, door het tweede .Britse leger bezet.. Landingen, bij Nijmegen en Arnhem. Operaties zijn een volledig succes. Overigens nog maar een voorproef wat de Geallieerden cp dit gebied kunnen presteren, aldus de zegsman van_het. Ge allieerde hoofdkwartier. Een. ooggetuige., die..de.landingen bij Grave beleefde, vertelde ons het volgende „Het was Zondag- morgen, zwaar motorgeronk boven "de scacr. Opeens" was hec alsof de hemel zich opende, duizenden parachutisten, oranje, rood en wit. Een fantastisch' schouwspel. De brug was na enkele uren in Geallieerde- handen. Grave is bevrijd en viert feest. Reeds maakten de ranks van 'iet tweede Britse-leger: hier .contact" met de-luchtlandingstroepen. Op de tanks stond": Leve Wilhei- mina, Vaikenswaard, Veghel, St. Oedcnrode, etc.

De Zwijger | 1944 | | pagina 2