Ysselsteyn Y5S&SÏÏYN Kaartverkoeën Bonte Aoveiiden Denk an de kaartverkoeëp volgende waek zaoterdag 18 dizzember um 20.00u beej Egelmeers. Zörg dat ge der op tied beej ziet, want vol is vol! De Bonte Aovenden zien dit jaor op vrejdag 4, zaoterdag 5, vrejdag 11 en zaoterdag 12 fibberwarie 2011. Let op: -de gaele lidmaatschapskaarten zien vur ieën persoeën -de blauwe zien vur twieë persoeënen. Van 3 naor 4 Bonte Aovenden Zoeëas de maeste van owlie al wieëte, kumt der dit jaor enne 4de Bonte Aovend. As vastelaoves- vereniging De Piëlreus zien weej ien de gelukkige umstandigheid dat os leje antal nog elluk jaor groeit, en hier zien weej uuteraard errug blie mit Dit het as beejkommend gevolg dat dit jaor vur ut urst vier bonte aovende plats gaon viende. Op alle 4 de bonte aovenden zal ut karakter van de tradisionele Bonte Aovend ut zeltde blieven. Wat der wel anders zal zien, is dat der gen staonplatse mer zullen zien ien ut café, allieën nog mar zitplatsen. Dit geldt vur alle 4 de aovenden. Wat wel en groeët verschil is, is dat de 2de Bonte Aovend op zaoterdag 5 fibberwarie, muzikaal begeleidt zal werre dur twieje knotsgekke DJ's, oftewel Double U Rules. De ienvulling, presentatie en optrejes zullen nie anders zien dan vurhin, wel zal der nao afloeëp de volume knop iets umhoeëg gaon vur enne echte after party. De andere 3 Bonte Aovenden, vrejdag 4, vrejdag 11 en zaoterdag 12 fibberwarie kunde gewoeën blieven genieten van de Smeleblaozers die op hun vertrouwde platsen zitten. Weej hopen dan ok, dat gillie hier raekening mit halde. beej ut hale van de kartjes. Piëlreusvlag op reis Van verschillende kante hebbe weej vernome dat ok dit jaor de Piëlreusvlag wér veul op pad is gewist. Hedde gej en moj foto gemakt vur ien de carnavalskrant, mail dees dan dur naor pielreusvlag@dogsonly.nl mit alle name die op de foto staon en vvaor de foto gemakt is. En as ge nog naor de sneej got, nim ok ós vlag mit, en mak en schon foto. Weej zien ze gaer kommen Zij Actief Vsselstevn Musical in schouwburg Venray 'N Ongeluuefeleke Kersoavend Voor diegenen die zich op hebben gegeven voor deze musical, we vertrekken om 19.15 uur bij de kerk. Als je op eigen gelegenheid gaat, laat dit even bij Petra Smits weten tel: 542004 Kerstavond Op maandag 20 december is onze Kerstavond. We beginnen om 19.30 uur in de Smelehof met een korte kerstviering, koffie en kerstbrood Na de pauze zal het cultureel groepje verder gaan met een sfeervol toneelstuk. We hopen hier veel leden te mogen begroeten om er samen een mooie kerstavond van te maken. Voorlopige indeling voorjaarscompetitie KNLTB 2011 We hebben acht seniorenteams en twee juniorenteams ingeschreven voor de KNLTB voorjaarscompetitie Op www.tvysselstevn.nl staan de voorlopige teamindelingen Mochten hier vragen of opmerkingen over zijn, dan graag spoedig een mailbericht naar tdwit@home.nl Kantine poetsen 15 december Rian Spreeuwenberg Jolanda Swinkels Limburg •V

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2010 | | pagina 7