Blad. Redactie: Dorpsraad Emailadres:ynbmail@kpnniail.nl Jrg 48, nr. 48 3 december 2010 Van de parochie: De hele Adventstijd is een tijd van geloof. Maria en Jozef moesten hun geloof stellen op dat wat God tegen hen had gezegd, niet op wat ze daarbij voelden. Als ze alleen maar op haar gevoel was afgegaan dan had Maria uiteindelijk misschien wel gezegd: "Dit kan niet kloppen. God zou me niet vragen iets te doen dat zo moeilijk is." Jozef had kunnen zeggen: "Ik heb er recht op te trouwen met een maagd. God kan me niet opdragen Maria tot vrouw te nemen. Hoe kan ik mijn toekomst in vredesnaam baseren op een droom?" Maria's gedachten trokken aan haar. Ze was verward. Maar toen het tijd werd voor een besluit, zei Maria "ja". Ze stelde haar vertrouwen op Gabriels woorden, ook al kende ze niet alle details. Ook Jozefs gedachten trokken aan hem. Stel u voor hoe hij de hele nacht lag te piekeren in zijn worsteling met zijn droom. Maar op het laatst stelde ook hij zijn vertrouwen op God. Onze geest kan heel verraderlijk zijn. Hij kan alles aannemelijk maken. Hij kan overal rondzwerven en elk gevoel rechtvaardigen dat ons op een gegeven moment maar kan beheersen. Dat is de reden dat we moeten afgaan op de waarheden van ons geloof, en niet op ons gevoel, dat vluchtig is. Misintenties van 4 december t/m 10 december Zat. 4 dec. 19.15 u. Vivace Tweede weekend van de Advent Andreas en Anna Philipsen - Hendrickx; Jaardienst Jan Verstappen; Overleden familie van de Weijer - Martens; overleden familie Janssen - Smeets Di. 7 dec. 18.10 u. Uitstelling en aanbidding van het Allerheiligste, waarna aansluitend om 19.00 uur de H. Mis Ouders Verheijen - Versteegen Misdienaars: Zaterdag, 19.15 uur Veerle Claessens - Gesanne Knapen Dinsdag, 19.00 uur Job Swinkels

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2010 | | pagina 1