Blad Redactie: Dorpsraad Emailadres:ynbmail@kpnmail.nl Jrg 48, nr. 47 26 november 2010 Adventstijd - Adventsperiode. Van de parochie: Zat. 27 nov. 19.15 u. Zon. 28 nov. Di. 30 nov. Misdienaars: Advent of de adventstijd is de periode voor Kerstmis. De naam advent komt van adventus, het Latijnse woord voor komst. In de adventsperiode bereiden -met name christenen- zich voor op de komst van het Kerstfeest en herdenken ze de geboorte en wederkomst van Jezus. Voor zover men heeft na kunnen gaan, werd in de 5e eeuw reeds Advent gevierd in bepaalde gebieden in Italië en werd de Adventsdienst ingevoerd door Paus Gregorius. En later (6e eeuw) de Romeinse Adventsdienst in de kerk van Rome door Paus Pius V. Dit heeft zich verspreid door Europa en daar stond de adventskrans symbool voor het licht van de wereld - vergelijkbaar met het Germaanse licht-, maar dan in christelijk verband in de zin van uitkijken naar het licht: de geboorte van Jezus Christus. Misintenties van 27 november t/m 3 december OuderenkoorEerste weekend van de Advent Jaardienst Josephine Sanders - van Otterdijk; Jaardienst Gerrit Philipsen en voor zijn ouders Teunissen - Gerrits; Toon Arts vanwege de trouwdag, Jaardienst Anny Verschuuren - Driessen; Jaardienst Martien Couwenberg en voor de overleden familie; Voor de levenden en overleden leden van onze Gilde van de kerk b.g.v hun 15 jarig bestaan; Jaardienst Gerrit Peeters 15.00 u. Doopviering waarin Faas Keijsers zal worden gedoopt 18.10 u. Uitstelling en aanbidding van het Allerheiligste, waarna aansluitend de H. Mis. Conbrio Jaardienst Pieter Jansen en voor de overleden familie; Sijf Roos vanwege zijn verjaardag en tevens als jaardienst en voor opa en oma Hendriks - Fleurkens Zaterdag, 19.15 uur Ward Stiphout - Kevin Baltussen Dinsdag, 19.00 uur Pirn Koonings a.s. zondag 28 november om 10.30 uur wordt er in het gemeenschapshuis 'De Smelehof" door onze kerk aan alle vrijwilligers een Oda Brunch aangeboden, als dank voor al liet werk wat zij het afgelopen jaar voor de parochie hebben gedaan. Zonder al die vrijwilligers zou ONZE kerk niet kunnen bestaan. 1, 1.1'

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2010 | | pagina 1