Ysselsteyns Nieuws- B>lad Redactie: Dorpsraad "•v'NN- Emailadres:ynbmail@kpnmail.nl Jrg 48, nr. 38 24 september 2010 Van de parochie: Lucas, 16, 19-31 Lazarus en een rijke man Er was een rijk man, die gekleed ging in purper en het fijnste linnen, en elke dag uitbundig feestvierde. Aan zijn poort lag een zekere Lazarus; hij was arm en zat onder de zweren. Hij had graag zijn honger gestild met wat er van de tafel van de rijke op de grond viel, maar nee, de honden kwamen en likten aan zijn zweren. Toen kwam de arme te sterven; de engelen droegen hem in de schoot van Abraham. Ook de rijke stierf, en werd begraven. In het dodenrijk sloeg hij gekweld door pijn zijn ogen op en zag van verre Abraham met Lazarus in zijn schoot. "Vader Abraham," riep hij, "heb medelijden met me, stuur Lazarus om de toppen van zijn vingers nat te maken met water, en er mijn tong mee te verkoelen, want ik lijd hevig in dit vuur." Maar Abraham zei: "Kind, vergeet niet dat jij het heel je leven goed hebt gehad en Lazarus altijd slecht, nu wordt hij hier getroost, en jij lijdt pijn. Bovendien, er gaapt tussen ons en jullie een diepe kloof; al zou iemand van hier naar jullie willen oversteken, hij zou het niet kunnen; evenmin kan iemand van daar naar ons komen." Maar de rijke zei: "Dan, vader, vraag ik u hem naar mijn ouderlijk huis te sturen, want ik heb nog vijf broers. Laat hij hen gaan waarschuwen, zodat zij niet eveneens terechtkomen in dit oord van pijn." Maar Abraham zei: "Ze hebben Mozes en de Profeten; daar moeten ze naar luisteren." Maar hij zei: "Nee, vader Abraham, als iemand van de doden naar hen toe komt, dan zullen zij zich bekeren." Maar Abraham antwoordde: "Als ze niet naar Mozes en de Profeten luisteren, dan zullen ze zich ook niet laten overtuigen als iemand uit de doden opstaat." Misintenties van 25 september t/m 1 oktober Zat. 25 sept. 19.15 u. OuderenkoorGerardus v.d. Munckhof en Bernardina v.d. Munckhof- Schouten; Jaardienst Cecile Garcia - Janssen; Gerrit en Trautje van Hugten; Toon Arts; Jaardienst Coba en Wim Jenneskens - Poels, Jan Bovee vanwege zijn verjaardag Zon.26 sept. 13.30 u. Doopviering, waarin Zinzie van Vegchel zal worden gedoopt Di. 28 sept. 19.00 u. Jaardienst Wim Jansen, voor de overleden familie en uit dankbaarheid, Jaardienst Feus Keijsers Misdienaars: Zaterdag, 19.15 uur Kevin Baltissen - Luc Peters Dinsdag, 19 00 uur Vera Sikes In Oktober zal er elke dinsdag voor de H. Mis de Rozenkrans worden gebeden. i;./,

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2010 | | pagina 1