Ysselsfeyiis Nieuws Blad Redactie: Dorpsraad £mailadres:ynbmail@kpnmail.nl Jrg48, nr. 23 11 juni 2010 Van de parochie: Lucas 7, 36-50 Aan tafel bij een farizeeër; een zondige vrouw Een van de farizeeen vroeg Jezus om te komen eten. Hij kwam in het huis van de farizeeër en ging aan tafel. In diezelfde stad woonde een zondige vrouw. Toen zij vernam dat Hij aanlag in het huis van de farizeeër, ging zc erheen met een albasten fles balsem. Huilend ging ze achter Hem staan, bij zijn voeten. Met haar tranen maakte ze zijn voeten nat en met de haren van haar hoofd droogde ze die. Ze kuste zijn voeten en zalfde ze met balsem. Toen de farizeeër die Hem had uitgenodigd dit zag, zei hij bij zichzelf: 'Als Hij een profeet was. zou Hij weten wat voor vrouw het is die Hem aanraakt; Hij zou weten dat het een zondares is.' Daarop zei Jezus tegen hem: Simon, Ik heb u iets te zeggen.Hij zei: 'Zeg het, Meester.'Een geldschieter had twee schuldenaars. De een was hem vijfhonderd denariën schuldig, de ander vijftig. Ze konden het geen van beiden terugbetalen, en daarom schonk hij het hun. Wie van hen zal nu het meest van hem houden?' 'Ik veronderstel,' zei Simon, 'degene aan wie hij het meeste geschonken heeft.' 'Dat is juist', zei Jezus. Daarop keerde Hij zich om naar de vrouw en zei tegen Simon: 'Ziet u deze vrouw? Ik kwam uw huis binnen. Water voor mijn voeten hebt u Me niet gegeven, maar zij heeft met tranen mijn voeten nat gemaakt en ze met haar haren afgedroogd. Een kus hebt u Me niet gegeven, maar zij heeft sinds Ik hier binnenkwam onophoudelijk mijn voeten gekust. Mijn hoofd hebt u niet met olie gezalfd, maar zij heeft mijn voeten gezalfd met balsem. Daarom zeg Ik u dat haar vele zonden vergeven zijn, getuige haar grote liefde. Maar wie weinig wordt vergeven, heeft weinig liefde.' Tegen haar zei Hij: 'Uw zonden zijn vergeven.' De andere gasten zeiden toen onder elkaar: 'Wie is deze man, die zelfs zonden vergeeft?' Tegen de vrouw zei Hij: 'Uw vertrouwen is uw redding. Ga in vrede. Misintenties van 12 juni t/m 18 juni Zat. 12 juni 19.15 u. Enjoy TogetherPiet Verstappen en Nel Vervoort; Ouders van Ass - Claessens; Jaardienst Annie Cleven - van Dijck en tevens ook voor haar verjaardag; Jaardienst Mia Mulders - Maessen, voor haar echtgenoot Piet en voor hun dochters Mia en Ans; Harrie Peeters en Drika Peeters - van Tilburg Di. 15 juni 19.00 u. Jaardienst Toon Arts; Wim van Dijck namens de ImmenhofPiet Cox Misdienaars: Zaterdag, 19.15 uur Sven Knapen - Vera Sikes Dinsdag, 19.00 uur Gesanne Knapen BIJBELGROEP a.s. woensdag 16 juni 20.00 uur in de multifunctionele ruimte bij de kerk. Op deze bijeenkomsten is iedereen welkom, die samen met anderen van gedachten wil wisselen over ons geloof. Op deze avond, behandelen we hoofdstuk 7 uit het boekje: Geloven: Nu. In deze bijeenkomst gaan we een tekst behandelen van een brief van Jakobus, waarin hij de mensen aanspoort om toch te volharden, en te bidden, ook als ze het moeilijk hebben. Is dit nog van deze tijd? Wat moet ik er mee9 Dit zijn vragen die veel mensen hebben. Aan de hand van voornoemde tekst, proberen we er een zinvolle bijeenkomst van te maken. Hebt u ook belangstelling dan bent u op woensdag 16 juni, hartelijk welkom.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2010 | | pagina 1