N Blad 10111 ws Redactie: Dorpsraad Emailadres:ynbmail@kpnmail.nl Jrg 48, nr. 15 16 april 2010 Van de parochie: Johannes 21, 1-19 Jezus verschijnt bij het meer van Tiberias Daarna heeft Jezus zich nog eens aan zijn leerlingen geopenbaard, bij het Meer van Tiberias. Dit geschiedde als volgt. Bij elkaar waren: Simon Petrus, Tomas die ook Didymus genoemd wordt, Natanaël uit Kana in Galilea, de zonen van Zebeceüs en nog twee andere leerlingen. Simon Petrus zei tegen hen: 'Ik ga vissen.' 'Dan gaan wij mee', antwoordden ze. Ze gingen dus op weg en klommen aan boord, maar die nacht vingen ze niets. Toen het intussen morgen was geworden, stond Jezus aan de oever, maar de leerlingen wisten niet dat het Jezus was. Hij riep him toe: 'Vrienden, hebben jullie soms iets te eten?' 'Nee', riepen ze terug. 'Werp dan het net uit, rechts van de boot,' zei Hij, 'daar zul je wel iets vinden.' Ze wierpen het net uit, en er zat zo'n massa vis in dat ze niet meer bij machte waren het op te halen. Daarop zei de leerling van wie Jezus hield tegen Petnis: 'Het is de Heer.' Nauwelijks had Simon Petrus gehoord 'Het is de Heer', of hij schortte zijn kiel op - het enige wat hij aan had - en sprong in het water, terwijl de andere leerlingen met de boot kwamen - ze waren niet ver meer uit de kust, slechts een tweehonderd" el - en het net met de vissen achter zich aan sleepten. Toen ze aan land waren gestapt, zagen ze dat er een houtskoolvuur was aangelegd, met vis erop en brood ernaast Jezus zei tegen hen: 'Breng wat van de vis die jullie zojuist gevangen hebben.' Simon Petrus ging dus weer aan boord en sleepte het net aan land. Het zat vol grote vissen, honderddrieënvijftig stuks, en ondanks die enorme hoeveelheid scheurde het net niet. Daarna zei Jezus: 'Kom nu en eet.' Geen enkele leerling durfde Hem te vragen: 'Wie bent U?' Ze wisten nu dat het de Heer was. Toen nam Jezus het brood en gaf het him, en zo ook de vis. Dit was de derde keer dat Jezus zich aan zijn leerlingen openbaarde sinds zijn opwekking uit de doden. Toen ze gegeten hadden vroeg Jezus aan Simon Petrus: 'Simon, zoon van Johannes, heb je Me lief, meer dan de anderen hier?' 'Ja, Heer,' zei hij, 'U weet dat ik van IJ houd.' Daarop zei Jezus: 'Zorg dan voor mijn kudde.' Nogmaals vroeg Hij: 'Simon, zoon van Johannes, heb je Me lief?' 'Ja, Heer,' zei hij, 'U weet dat ik van U houd.' Daarop zei Jezus: 'Wees dan een herder voor mijn schapen.' Nog een derde keer vroeg Hij: 'Simon, zoon van Johannes, houd je van Mij?' Het deed Petrus pijn dat Hij hem voor de derde keer vroeg of hij van Hem hield, en hij zei: 'Heer, U die alles weet U beseft toch wel dat ik van U houd.' Daarop zei Jezus: 'Zorg dan voor mijn schapen. Waarachtig, Ik verzeker je: als jongeman deed je zelf je gordel om en je ging de weg die je zelf wilde; als je oud bent zul je je armen uitstrekken en je gordel laten omdoen, en je zult een weg gaan die jc zelf niet wilt.' Hiermee kondigde Hij aan door wat voor dood Petrus God zou verheerlijken. En na deze voorspelling zei Hij tegen hem: 'Volg Mij.' Petrus keek om en zag dat de leerling van wie Jezus hield, Jezus volgde. Het was de leerling die zich bij de maaltijd veitrouwelijk naar Hem had toegekeerd en gevraagd had: "Wie is het. Heer, die U zal overleveren?' Met een blik op hem vroeg Petrus: 'En hij dan. Heer?" Misintenties van 17 april t/ni 23 april Zat. 17 apr. 19.15 u. (Enjoy Together) Teng Classens en Marie Classens-Gooren; Jaardienst Wim Koonings Gerard Fleurkens en overleden familie Fleurkens-v.Staveren; Wim van Dijck vanwege hun trouwdag; Flarrie Jenniskens en Maria Arts Lenie Claessens-v.Zeeland namens de Fleidse Peeiweg; overledenen v.d. familie Bos, overledenen v.d. familie Wouters, Martien Kuijpers en voor Piet Kuijpers vanwege zijn verjaardag; Jaardienst Frans Claessens Di. 20 apr. 14.30 u. H. Mis b.g.v. het 50 jarig huwelijk van Han en Mie Peeters-Verhaegh 19.00 u. Voor het welzijn van onze parochiegemeenschap en onze kerk Misdienaars: Zaterdag, 19.15 uur Luc Peters - Vera Sikes Dinsdag, 19.00 uur Sven Knapen BIJBELGROEPa.s. woensdag 21 april 20.00 uur in de multifunctionele ruimte bij de kerk. Bij deze bijeenkomsten is iedereen welkom, die santen met anderen van gedachten wil wisselen over ons geloof. Op deze avond, behandelen we hoofdstuk 5 uit het boekje: Geloven: Nu. In deze bijeenkomst staat het verhaal centraal van de zondares, aan wie Jezus vergiffenis schenkt. Wat zegt mij dit verhaal? Kan ik er wat mee in mijn dagelijkse leven. Hebt u ook belangstelling dan bent u op woensdag 21 april hartelijk welkom.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2010 | | pagina 1