de PIËlRFUS UtgÓt beg'nncn Na alle vurbals te hebben gehad, gót de vastelaovend nou echt beginnen. Onderstaond ut programma waor geej os tege zult kommc. Vreejdag 12 feh. gaon Prins Frank I en Prinses Lisette vanaf 9.00u. op scholbezuuk en latter ien de middag op ziekenbezuuk. Kende geej iemand den ut fijn viend urn bezuuk te .YSSEISTEYN/ kriegen van ozze prins en prinses, dan kunde dit durgaeve an Vurzitter Peter Knapen tel. 541983. Zaoterdag 13 feb. beginne weej um 19.15u. netuurlijk mit de dialect mis ien de St. Oda kerk, waornao roond 20.15u. de sleutelovverdracht zal plats vienden op ut dörpspodium. Ansluutend hierop begint um 20.44u. ien de Smelehof de resepsie van ozze Prins Frank den Urste en Prinses Lisette, waornao ut fieëst kan los barsten. Wilde ut prinselijk paar iets vurdragen, nim dan nog snel efkes kontakt op mit de sirremonie maester Ed Verschuuren tel. 06-30094027. Zondag 14 feb. beginnen weej um 10.33u. al wer lekker vroeg mit ut kriemelbal beej Roelanzia vur de allerklaenste Piëlreuskes en Reuzinnekes. En s'middags is der de alderwetse Boerebrulluft van wel-ieër. De stoet vertrekt um 14.33u. beej Egelmeers en um 15.33u. zal ut Boerebruudspaar Kees en Rita op ut dörpspodium ien ut onecht werre verboonde. De resepsie is um 16.1 lu. ien zaal Pilot mit ansluutend en groeët lieëst. As ge vur ut dörpspaar en stukske wilt doen, gaef dit dan dur an sirremoniemaester Ingo Scurcn (tel.-06-20537186). Maondag 15 feb. hebben weej den optocht ien Rooy waor weej as echte Piëlreuzen os baeste beentje vur zetten mit prachtige wages en groepen. Den optocht vertrekt um 13.41 u en der doen wer veul Piëlreuze en Piëlrcuzinnen an mit. Daornao is ut bal ien Reuzesteyn. Dinsdag 16 feb. kunnen weej gaon genieten van ozze aege Reuzenoptocht ien Reuzesteyn. Hieël veul Piëlreuzen en Reuzinnekes zien hier al wer druk vur ien de weer gewist, um hier iets mojs van te maken. De priesuutreiking ien de Smelehof zal werre afgesloten mil un groeët fieëst vur hieël Reuzesteyn. Um 22.33u. is ut al wer gedaon en sluuten weej af ien de Smelehof. Carnaval 2010 zit der dan op!!! Woensdag 17 feb. kunnen weej dan gaon naogenieten van de vastelaovend 2010. En un assekruuske huurd daor dan netuurlijk ok beej. Piëlreuzen en Piëlreuzinnekes, Weej hopen ówlie duk te meuge begroeten tiejes de bowenstaonde activiteiten en wensen ieder enne schónne vastelaovend toe. de PIËLREUS YSSflSÏÏYN JEUGDCARNAVAL Recepsie Rov den Twedde Afgeloeëpe zondag was ut resepsie ien de Jera van Jeugdprins Roy den Twedde. Nao en goed bezochte en drukke receptie wier dor de neej site van de Jeugdraod ysselsteyn.darpenvenray.nl/cvdepielreus)é\xx hun gepresentieërd an ut anwezige publiek. Zc hebbe de groeëte raod belooft ok vur hun de site beej te halde. As tegeprestasie hebbe ze de groeëte raod moj vur hun karke wieëte te spanne (mier dor ower ziedde mit de boerebrulluft). Nao en hoeëp gehos kvvaam de Tosti-band ok nog efkus anwaeje en wier dur nog flink gefieëst tot an ut aetc beej de prins. Names Roy en zien gevolg: allemól kei bedankt! Ut seizoen is al host vurbeej en de vastelaovend mot nog beginne. De jeugdprins en zien gevolg zien al goed opgewaermd en hebbe dur zin ien. Programma vur de rest van ut seizoen: Donderdag donderdagaovendgroep Jera Vreejdag schólcarnaval Zaoterdag mis, opening vastelaovend Zondag bal vur de kinder van de basisschol (zie Jera ien dit YNB). Maondag optocht Rooy, roelanzia Dinsdag optocht Ysselsteyn En netuurlijk beej de Jera op de diverse bals vur kiender vanaf 12 jaor. Tot dan..

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2010 | | pagina 7