Volleybalclub Ysselsteyn Bonte Aovend Afgeloeëpe zaoterdag hebben weej de urste Bonte Aovend gehad. Ut was enne prachtige aovend van veur tot aachter. Ankommend wiekend hebben weej nog twieë aovenden op ut programma staon. Zörg dat ge um 19.45uur binnen ziet, want wej beginnen um 20.00uur. Alderen Aovend Donderdag 4 fibberwarie stut den Alderen Aovend op de kalender. Dizze aovend is vur alle 55+ers uut Reuzesteyn en de Vredepiël. Minse die ger mit doen an dizze aovend kunnen zich opgaeve bej Henk Stevens tel. 541821. Reuzekluut 2010 Jan van de Pas zal de Reuzekluut uutgereikt kriege op zondagmiddag 7 fibberwarie um 13.00 uur ien de Smélehof. Hiernao is der gelegenheid um Jan en Gonnie te fillicitieren. Ziekenbezuuk 2010 Op vrejdag 12 fibberwarie gaon Prins Frank I en Prinses Lisette op ziekenbezuuk. Kende geej iemand den ut lijn viend um bezuuk te kriegen van ozze prins en prinses, dan kunde dit durgaeve-an Vurzitter Peter Knapen tel. 541983. Recepsie Prins Frank I en Prinses Lisette Zaoterdag 13 fibberwarie, nao de dialect mis en sleutelovverdracht op ut plein, is de recepsie van Prins Frank 1 en Prinses Lisette. Wilde ut prinselijk paar iets vurdragen, nim dan efkes kontakt op mit de sirremonie maester Ed Verschuuren tel. 542151. Boerenbrulluft Zondag 14 fibberwarie um 16.1 luur zal de Boerenbrulluft plats vienden ien zaal Pilot. Kees en Rita Gommers zullen dan ien ut on-echt verboonden werre. As ge vur ut dörpspaar en stukske het, gaef dit dan efkes dur an de sirremonie maester lngo Seuren tel. 06-20537186. de PIEIREUS YSSaSTFYN JEUGDCARNAVAL Jeugd Bonte Middag Op zondag 31 januari, um 14.11 uur, is ut al wer den T Jeugd Bonte Middag. Op dizze middag zal ok Bob wer van alles uut de kast gon hale um der mit de artieste en de zaal enne gezellige middag van te make. Allemöl verkled verhoeëgd de carnavalssfeer en dan kunde ow kledje vast passé en uutprebieëre mit de ansluutende carnavalsdisco mit Jeugd- en Groeëte Prins en anhang. - Vur degene die wille is dur en generale op zondag, tusse 10.44 en 11.44 den zelfde dag. Vur eventuele vraoge kunde mailen naor René van de Pas, renevdpas@hotmail.com SVY en Piëlpubers Afgeloeëpe zondag ware we te gast beej SVY op enne gezellige carnavalsmiddag ien de Jera. Zaoterdag 6 fibberwarie meuge we alwer ien de Jera gon carnavalle, dizze kier mit de Piëlpubers. Daags dornao hebbe weej dor zelf recepsie van ozze jeugdprins Roy den Twedde. de PIELRfUS YSSELSTEYN Heren: Uitslag: Zo 17-01 Dames 1: Uitslag: Ma 25-01 VC Ysselsteyn - HVR 1 3-1 Ysselsteyn 1 - H.V.C. 4 - 0 ysselsteyn.dorpenvenray.nl/volleybalclub

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2010 | | pagina 6