Prinsenbal 2010 Afgeloeëpe zaoterdag hebben weej, op un gezellig drukbezochte prinsenbal, afscheid genomen van Prins Bart I en Prinses Helga en hebben weej gezien hoe heej zich tussen de APK het gefietst. Ok is bekend gemakt dat dit jaor de Reuzekluut uutgereikt werd an Jan van de Pas. En wel op zondag 7 fibberwarie ien de Smelehof. En as klapstuk op den aovend wier de Piëlreuzeknuppel geieërd, en wel mit en 3-tal offers. Uuteindelijk zooj ut 3^ offer zich gaon ontfermen ower dit Knuppelke. Dit jaor zal dat Prins Frank 1 (Swinkels) zien samen mit zien Prinses Lisette. Zillie gaon dit jaor veurop mit de vastelaovend: Piëlreuzen en Piëlreuzinnen, Ut makt allemaol niks uut, Mit dizze carnaval gaon weej samen vol gas veuruut. Liedjes aovend 2010 Nao veul waeke repetiere zien afgeloëpe waek 8 neeje carnavalskrakers van aege bojum op C D gezet Dees liedjes gaon op 16 jannewarie streeje um de "Wiet van der Hoff Wisselstrofee". Op dizze aovend gót en 4- koppige vakjury ien samenwerking mit en 11-koppige publieksjury uut maken wie de winnaar wert. Al dees zangers en zangeressen werre begeleid dur ós aege liedjesaovend orkest De dieëlnemers varieëre ien de laeftied van 15 t/m 65jaor! Mit bekende van vurgaonde jaore, mar ok enkele neeje gezichte' Wilde dus enne aovend genieten van en geweldig orkest en super enthousiaste dieëlnemers, dan begroeten weej ówlie gaer op 16 jannewarie. Ut liedjesfestival begint 20 33u l utkomme Bruudspaar Nao en afwezigheid van beejnao elluf jaor kumt de boerebrulluft wér ien aide glorie terug. De brulluft zellut zal wörre gehalde op carnavalszondag 15 fibberwarie As van aids gaon weej de bruud thuus op hale mit en moj boere-optocht. Beej goej waer zal de huweluksvoltrekking platsviende op ut dörpspodium, waarnao weej verder binne gaon fieëstviere. Mar gèn fieëst zonder boerebruudspaar. Ziede gillie ok allemól beneejd wie dit jaor ut paar gaon vorme' Is ut ów naef of nicht, ów buurvrow of buurman, wie ut wet meug ut zegge! Kom daoaim allemól op zaoterdag de 16e jannewarie naor de Smelehof Op dizze aovend zal ut paar bekend wörre gemakt Alderen Aovend Donderdag 4 fibberwarie stut den Alderen Aovend op de kalender Dizze aovend is vur alle 55+ers uut Reuzesteyn en de Vredepiël Minse die ger mit doen an dizze aovend kunnen zich opgaeve beej Henk Stevens tel. 541821. Piëlreusvlag op reis lledde gej moj foto's gemakt van ós vlag op reis, mail dees dan dur naor piglreusvlag@dogsonly.nj mit alle name die op de foto staon en waor de foto gemakt is. En as ge nog naor de sneej got, nim ok ós vlag mit, en mak en schon foto en mail dees dan vur 10 jannewarie naor ós dur Jeugdcarnaval Flesseactie De flesseactie is ok dit jaor wer goed verloeëpe. Weej as Jeugdcarnaval meuge wer zeer tevreeje zien Alle jeugdraodsleeje, elders, de COOP en ok zeker de meense die os flesse hebbe gegaeve, harst ikke bedankt vur ut slage van dees actie. Jeugdprinsebal 2010 is al wer vreejdag, den 8e jannewarie. Dur schient van alles vur den dag getoverd te werre um te bepaole wie kommend jaor die neej prinsemuts op mugt zette. Ok wert dur s aoves bekend gemakt wie dur ut Jeugdprinsfeslraoje goed haai en wert uutgelot dur de neeje Jeugdprins (ge mot wel zelf live anwezig zien ien de Jera). de PIÉLREUS YSSQSTEYM de PIElREUS YSSaSTEYH Jeugd Bonte Middag is op zondag 31 jannewarie. Hedde zin um mit te doen mit buut, zang, playback, dans of nog iets anders? Begin mar vast te oefene, ut is al zoeë enne kier! Opgaeve kan beej René van de Pas, renevdpas@hotmail.com.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2010 | | pagina 7