Jeugdcarnaval hrJkt^\ Kaartvcrkoeëp Bonte Aovenden De kaartverkoëp afgeloëpe zaoterdag is hieël goed verloeëpe. Ongevaer 1000 platsen zien der al wer vergaeve, hiervur ozze dank naor al die lejen. Dit aantal is natuurluk en geweldige stimulans vur al die artiesten, die al druk bezig zien um der 3 schón aovenden van te maken. Allieën op vreejdag 29 jannewarie is der nog un enkele plats vreej. Hiervur kunde contact opnemen mit Bart Marcel lis tel. 541699. Prinsraoje 2010 Denkte geej ut te wieëte wie der dit jaor Prins werd van ut Piëlreuzenriek, dan motte zeker dit jaor wér mitdoën an ut traditionele prinsraoje op 1 jannewarie. Lejen van c.v. De Piëlreus gaon op neejjaorsdag alle horecagelegenheden af, mit lieste mit daorop potentiële kandidaten. De pries zal uutgelöt werre op ut prinsebal op zaoterdag 2 jannewarie. Prinsebal 2010 Ut prinsebal is op zaoterdag 2 jannewarie ien de Smelehof. Op dizze aovend zullen Prins Bart I en Prinses Helga aftreeje als ut prinselijke paar van ut jaor 2009. Ok wert op den aovend bekendgemakd wie dit jaor de Reuzekluut kriegt. En as climax van den aovend gaon weej özze 57ste Prins an öllic presentieren. Ziede gillie ok beneejd, dan zien weej óllie gaer op 2 jannewarie ien de Smelehof. Fieëstdagen Names Carnavals Vereniging de Piëlreus wensen weej óllie allemaol hieële Fijne Fieëstdagen toe en un schón, gezoond en carnavalesk 2010 de PIELREUS YSSnSTEYM Flesseactie Ovver dik en waek is ut wer zöwiet. Op zaoterdag 2 jannewarie kumt de jeugdroad an de deur vur de flesseactie van de jeugdcarnaval. De bedoeling is um zoveul meugelijk lege flesse op te hale. Ut liefst mit statiegeld, mar ok andere neme weej mit. Vanaf ongevaer 10:00 uur kunde os an de deur verwachte. Hopeluk tot dan. Jeugdprinsebal 2010 stöt gepland op vreejdag 8 jannewarie. Dur schient van alles vur den dag getoverd te werre um te bepaole wie kommend jaor die neej prinsemuts op mugt zette. Jeugd Bonte Middag is op zondag 31 jannewarie. Hedde zin um mit te doen mit buut, zang, playback, dans of nog iets anders? Begin mar vast te oefene, ut is al ovver anderhalve mónd! da PIELREUS YSSaSTFY* Ysselsteyn, dec. 2009 UITNODIGING. 4 Op zaterdag 12 dec. ging ons percussion ensemble op concours in Etten-Leur. Zij behaalden daar in de ere divisie sektie a een 1" prijs met 90 punten en lof der jury. Van ons krijgen zij ook alle lof. Voor hun inzet en muzikale prestaties willen wij hen dan ook een receptie aanbieden op: Zondag 27 dec. a.s. van 11.00 - 12.30 u in de Smelehof, Puttenweg 2 te Ysselsteyn. Voor deze receptie willen wij U bij deze uitnodigen. Bestuur Muziekvereniging De Pee!klank Ysselsteyn QHBHP

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7