HBS "Ons Genoegen Bas Tonnaer koning 2009 Ons Genoegen Zaterdag j.l. stond onze vereniging in het teken van de strijd om de koningstitel 2009 en de huldiging van de kampioenen van 2009. "S middags werd er een wedstrijd over 50 pijlen geschoten Aansluitend schoten de hoogste 16 recurveschutters en de hoogste 8 compoundschutters door middel van finaleronden van 5 pijlen elk wie de beste was in de desbetreffende discipline. Dit resulteerde in een finale tussen Bas Tonnaercompound, en Gerard Koonings, recurve. In een spannende finale over 10 pijlen, waarin beide schutters afwisselend op kop kwamen maar nooit met meer dan 1 punt, besliste Bas de titelstrijd in de laatste pijl bij een gelijke stand met een 10 tegen Gerard een 9. Derhalve was de koningstitel voor Bas en werd Gerard Kooning(s) prins 2009. Tijdens dezelfde wedstrijd schoten de junioren en aspiranten tevens voor de respectievelijke wisselbekers. Hierin was de familie Koonings eveneens goed op schot. Zoon Dylan won de interpolis- wisselbokaal voor de junioren en zus Mariska won de Peter van Hoof- wisselbokaal bij de aspiranten. In de avond volgde een receptie waarbij, in tegenstelling van vele voorgaande jaren, alleen jeugd achter de tafel stond dus met de toekomst van Ons Genoegen zit het wel goed. Miriam Arts, Lode Verbeeten, Dylan Koonings, Sjraar Hendriks, Mariska Koonings en Carrie Wegh wonnen in totaal 8 Ned. jeugd- en aspirantentitels en 1 rayontitel waarbij moet worden aangemerkt dat Carrie als junior ook nog de Ned. titel outdoor in de damescategorie binnenhaalde, voorwaar een mooie prestatie van dit jeugdige zestal." Cor Jansen benoemd tot ERE- lid Ons Genoegen Gedurende de receptie werd huidig penningmeester Cor Jansen benoemd tot ERE-lid van Ons Genoegen. Hiermee werd hij geëerd voor zijn enorme inzet en verdiensten voor de vereniging. Na zijn benoeming als bestuurslid in 1977 was hij vele jaren secretaris en wedstrijdleider en nu alweer ruim 10 jaar penningmeester. Tevens was Cor een van de grootste stuwende krachten bij de totstandkoming van de prachtige accommodatie die Ons Genoegen rijk is. Na het bekendmaken van deze bestuursbeslissing door voorzitter Ton Hellegers bleek dat naast het bestuur ook de leden ten volle achter deze benoeming stonden getuige het vele applaus dat hem ten deel viel. Comnetitieprogramma Zaterdag schieten de recurveteams 1,2 en 3 op onze banen hun 6e wedstrijd. Het 4e en 5C team schiet te Horst. Volgende week dinsdag wordt de 3e wedstrijd van de 25. m.-competitie geschoten in Ysselsteyn. Jeugdcompetitie Uitslag 1 pijlcompetitie. Jeugd 13-15 jr. Michiel Arts 164p. Asp. 11 -12jr. Huub Janssen 222 p. Stijn van Soest 211 p. Miriam Arts 215 p. Lode Verbeeten 214 p. Jullie volgende wedstrijd is zondag a.s. op 18 m. te Tienray. Uitslag indoor Baarschot Mariska Koonings lc meisjes asp. compound 460 p. Dylan Koonings 2e jongens jun. compound 567 p. Bas Tonnaer9e Heren compound569 p. Winnaar van de JOC Ysselsteyn fotowedstrijd VREDE In het kader van 'de internationale dag voor de vrede' op 21 september is er een foto expositie met als thema VREDE op de Duitse militaire begraalplaats. De expositie bestaat uit 9 genomineerde foto's van de JOC Ysselsteyn fotowedstrijd. Het publiek kon tot vrijdag 13 november stemmen op de mooiste foto. De winnaar van de publieksprijs van de JOC Ysselsteyn fotowedstrijd Vrede is Eline van Schijndel uit Sint Anthonis. Zij maakte een foto van een orchidee in een soldatenhelm. De 9 genomineerde foto's zijn nog tot 13 december te bekijken op de Duitse militaire begraafplaats.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 8