Speciale fitness-cursussen met begeleiding voor obesitas en diabetes. OBESITAS: STOP MET LIJNEN. KOM IN BEWEGING Nieuw bij van Soest Fysiotherapie en Fitness in Ysselsteyn: een programma speciaal voor mensen met obesitas. In januari 2010 start deze cursus onder leiding van 2 gediplomeerde begeleidsters, Karin van Neerven en Mariëlle van Meijel. Zij hebben de opleiding gevolgd om mensen met obesitas (vetzucht) te begeleiden. Doel van de bewegingscursus is om plezier te krijgen in bewegen en te voelen wat spieropbouw en conditie doen voor je lichaam. Cursisten voelen zich zelfverzekerder, bewuster en gezonder. Gewichtsverlies is natuurlijk fijn maar de nadruk van de cursus ligt op het plezier krijgen in bewegen. In educatie-lessen en bewegingslessen krijgen de deelnemers uitleg over de oorzaken van het welbekende jojo-effect en over gezonde voeding en het nut van spieropbouw. Op woensdag 18 november 2009 vindt een informatie-avond plaats bij van Soest Fysiotherapie en Fitness in Ysselsteyn. Tijd en plaats wordt t.z.t. aan de aanmelders bekend gemaakt. Aanmelden voor deze geheel vrijblijvende info-avond kan telefonisch: 0478-541622 of per mail: info@vansoestfvsiotheraDieenfitness.nl U kunt ook onze website bezoeken: www.vansoestfysiotherapieenfitness.nl DIABETES: BEWEGEN IS EEN SUPERMEDICIJN Van Soest Fysiotherapie en Fitness in Ysselsteyn biedt vanaf januari 2010 weer de mogelijkheid aan mensen met diabetes om een speciaal programma te volgen. Het programma heet Diabetes Direct Fit (DDF) en is gebouwd op 3 pijlers: uitleg over de ziekte, een voedingsplan en een beweegprogramma. Karin van Neerven en Mariëlle van Meijel begeleiden deze groepen sinds 2007. Ze zijn enthousiast over de resultaten. Karin: "Er zijn veel deelnemers die beduidend minder insuline spuiten. Dit is grotendeels het resultaat van het sporten. Door meer spiermassa wordt de insulinegevoeligheid verhoogd." Mariëlle: "Wat we zeker ook erg belangrijk vinden is dat de meeste deelnemers doorgaan met sporten. Ze ontdekken het positieve effect en voelen zich fitter en gezonder. Ook het onderlinge contact in de groepen is erg goed en leerzaam." Hoe vinden de deelnemers het zelf? Hanny Rongen: "Ik ben erg verrast dat het mij zo goed gedaan heeft. Veel minder spuiten en 10 gewichtsverlies. De deskundigheid waarmee wij begeleid worden is geweldig! Het voelt heel goed!" In januari 2010 start er weer een nieuwe groep voor diabetici. Op woensdagavond 18 november vindt een informatie-avond plaats bij van Soest Fysiotherapie en Fitness in Ysselsteyn. Tijd en plaats worden t.z.t. aan de aanmelders bekend gemaakt. Aanmelden voor deze geheel vrijblijvende info-avond kan telefonisch: 0478-541622 of per mail: info@vansoestfvsiotherapieenfitness.nl U kunt ook onze website bezoeken: www.vansoestfysiotherapieenfitness.nl

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 13