dePIELREUS YSSaSTPffl Jaorvergadering C.V. De Piëlreus Zaoterdag 7 nowember hebben weej os algemaene jaorvergadering. De vergadering begint um 20.33uur beej Egelmeers. Alle leeje zien beej dizze van harte uutgenueëdigt um deez vergadering beej te wonen. Efkes terug kieke op ut afgeloeëpe jaor en veuruut blikken naor ut neeje seizoen mit enkele neeje hoofdrolspeulers. Piëlreusvlag op reis Ziede van de zommer wér op vakansie gewist, natuurluk de Piëlreusvlag mit! Hedde hier moj foto's van, mail dees dan naor pielreusvlag@dogsonly.nl. Gaode binnekort nog op weg naor de zon of de sneej? Stuur um metieën dur naor ös, dan platze weej um durbeej! Thema Verkled Bal Wie van owlie hed ut baeste idee van Ysselsteyn?? Dan make weej dat idee ut thema van ut Verkled Bal 2010. Nao jaore van aege ideeën vanuut de verieëneging is ut nöw de beurt an öllie um an te gaeve welk idee gillie gaer wilt uutwerke mit ut Verkled Bal. Laot öllie fantasie mar is de vreeje loeëp en gaef öw idee dur an Vorst Geert via femkegeert@live.nl. Ut baeste idee zal gekoze werre dur ut bestuur van CV de Piëlreus. Jeugdcarnaval Vastelaoves waerming-up: Proud to bi Foud! Dit jaor opene we mit iets neejs. Enne neeje naam vur de vastelaoves opening in ut Piëlreuzeriek. De bedoeling is um ieder jaor en fieëst te halde as Waerming-up vur de vastelaovend. Ennen aovend den dit jaor ien ut taeken stöt van: Proud to bi Foud! Vur dizzen aovend hebbe we de "Goud maar Fout"show wieëte te boeke. Dees show nimt ow mit nor alle dansbare hits van toen. Toen ware ze dik Goud, mar now zien ze hartstikke Fout. Alle hits komme vurbeej en de verlichte LED-dansvloer zal nie lang leegblieve mit hits van o.a. Village People, Boney M, Abba e.v.a. Haal alles uut de kast vur dit te foute Fieëst. Ut driedieëlige pak van ow vader, de roze hotpants van ow moeder of desnoeëds de gordien van Fredut mekt allemöl niks uut. Op dizzen aovend starte we ok en neeje traditie, namelijk ut Jeugdprins(es) raoje. Op ut Jeugdprinsebal op 8 jannewarie zal de winnaar uutgelot werre en kan hiermit ut opgehalde bedrag winne. Ge mot dan wel live anwezig zien mit ow lötje. Jong en aid zien op dizzen aovend vanaf 20.11 uur van harte welkom ien de Jera. Den entree is €5,-. De minimale toegangslaeftied is 14 jaor en foute klier zien verplicht. Den datum vur dizzen aovend is verzet nor vreejdag 4 december. En bitje en late opening, mar dat ging dit jaor helaas nie anders. de PIËLREUS Yssasrrm Ut Comité Jeugdcarnaval i.s.m. De Jera.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 12