SPECTACULAIRE PAARDENSPORT IN YSSELSTEYN PERSBERICHT Regiokampioenschappen Limburg Eventing Paardensport vereniging Ysselsteyn organiseert op 3 en 4 oktober a.s. SGW Ysselsteyn 2009, bestaande uit een dressuur- en springproef, alsmede een cross-country, totaal geheten samengestelde wedstrijd( SGW) en deze tak van de paardensport wordt "eventing" genoemd. Tijdens het evenement zullen de Limburgse combinaties strijden om de Regiokampioenschappen Limburg. Het nodige spektakel valt dus te verwachten! Het aantal deelnemers bedraagt ca 350. De ontwikkeling van het aantal deelnemers in de afgelopen jaren is deels te verklaren door de reputatie die het evenement inmiddels heeft opgebouwd. Het evenement is uitgegroeid tot een geliefde en kwalitatief hoogstaande wedstrijd en voor vele deelnemers de mogelijkheid op een verantwoorde wijze wedstrijdervaring op te doen, getuige ook het aantal deelnemers in de klassen Beginners en Licht. Daarnaast mag deze tak van de paardensport zich verheugen in een toenemende belangstelling. De deelnemers zijn afkomstig uit geheel Nederland en voorts uit België en Duitsland. Nationale coryfeeën van de eventing-scene die acte de presence geven zijn o.a. Olympiade deelnemer Tim Lips, Jan van Beek en Gert Boonzaaijer. Van de organiserende vereniging zullen Irene Potten met Jupiter in de klasse Midden en Natascha Mennen met Unymphet in de klasse Licht de strijd aanbinden, terwijl Serina Weemen met Majesto-Grandeur en Sabine Franken met haar nieuwe aanwinst Zodiack in de klasse Beginners het strijdperk zullen betreden. Het wedstrijdterreinen zijn gelegen aan de Midden-Peelweg ten zuiden van de kom Ysselsteyn. Het betreft hier een unieke plek waar al jarenlang de samengestelde wedstrijdsport wordt bedreven en een geliefd trainingsdomein voor regionale en nationale teams in deze tak van sport, maar ook voor individuele ruiters en amazones. Ook vinden hier de KNHS Regotrainingen Limburg plaats o.l.v. Gerald Arts en Gerrit Franken. Mede dankzij de grondeigenaren, sponsors en vele vrijwilligers is de organiserende vereniging er wederom in geslaagd een aantrekkelijk evenement op poten te zetten met een spectaculaire doch faire cross-country, waarin wederom een aantal nieuwe hindernissen zijn opgenomen. Daarnaast is het hoofdterrein weer zéér aantrekkelijk ingericht. Alle paarden en pony's staan, zoals gebruikelijk, onder veterinaire controle. Het programma loopt op beide wedstrijddagen van 8.30- ca 17.00 uur. september 2009

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7