Dorpsraad Ysselsteyn Mededeling Dorpsraad: "Gedraag ow, en nie te zat!" Veel pubers drinken 3x zoveel alcohol als dat hun ouders denken. Vanuit de GGZ Noord- en Midden- Limburg is er een pilot project opgezet in Ysselsteyn over alcohol gebruik bij de jeugd. De dorpsraad, basisschool St. Oda, huisarts en de Jera willen hieraan meewerken. Op 16 juni organiseren we een "jongeren-ouderen debat" over jeugd en alcohol. Lokatie: in de Jera. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur Alcohol en jongeren is en blijft een gevoelige combinatie. Alcoholgebruik door jongeren wordt vaak gezien als iets onschuldigs en is niet een onderwerp dat alle ouders meteen aanspreekt. Het wordt steeds gewoner gevonden dat kinderen op jonge leeftijd beginnen met drinken. Ouders van nu waren de jongeren van toen die vaak wel op jongere leeftijd dronken en dat nu zo ervaren als "Het heeft mij toch ook geen schade gedaan!". Dat er nu veel meer bekend is over de gevolgen van alcohol op jonge leeftijd maakt het juist interessant om naar deze avond te komen. Het doel van deze avond is om zich ook te richten op de ouders en niet alleen op hun kinderen. 46% van de 12 - 13 jarige jongeren krijgt de alcohol meestal van de ouders. De invloed van ouders op het drinken en niet drinken van kinderen is veel groter dan ouders vaak denken. Voor deze avond zijn uitgenodigd: - Twan Jansen; wethouder - Daan Rooyakkers (jongerenwerker synthese) - Jan Crouwel; Politie - Christel Nabuurs; Horeca nl - Huisarts Keijzer-Bors - Dionne Donlou; Basisschool St. Oda - Twan Wijnhoven; Ervaringsdeskundige Wat vinden ouders en de jongeren er zelf van?? Kom naar deze informatieve en verhelderende avond die voldoende stof tot nadenken oplevert!! Muziekvereniging de Peelklank Peeltoernooi Zaterdag 6 juni heeft het percussie-ensemble o.l.v. instructeur Peter van der Loo deelgenomen aan het Peeltoernooi in Meijel. Het optreden werd door de jury beoordeeld met het predikaat GOED/ZEER GOED. Van harte gefeliciteerd met deze mooie prestatie. Feestavond De feestavond wordt gehouden op zaterdag 27 juni. Denk eraan je op te geven voor 13 juni bij Rob Janssen, Jolanda Wilmsen of Peggy Arts Oud ijzer actie Volgende week zaterdag 20 juni is weer onze oud ijzer actie. Het is mogelijk dat op sommige routes het ijzer al op vrijdag wordt opgehaald. Meer hierover in het YNB van volgende week Défilé wandelvierdaagse A.s. zondag 14 juni verlenen we onze medewerking aan het défilé ter afsluiting van de wandelvierdaagse in Venray. Het défilé begint om 12.30 uur! Opstellen op de hoek Helfrichstraat - Whistlerstraat. Gezamenlijk vertrek vanaf het gemeenschapshuis om 12.15 uur. Zorg datje tijdig aanwezig bent. Heb je geen vervoer, neem dan contact op met één van je collegamuzikanten. De jeugdleden worden verwacht in zwarte broek en jack, de overige leden in uniform.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5