TOURCLUB ■O© Clubtocht zondag 29 maart 2009. Stichting Brink presenteert: „Een kamer op het kerkhof4 Na een natte buiige zaterdag waarop weinig werd gefietst, staan vandaag 17 mannen en 1 vrouw om 8 uur (pardon al 9 uur zomertijd) bij de Herberg om het wekelijkse rondje te fietsen. Omdat onze route-man vandaag verstek laat gaan heeft Hans een alternatief richting Maas. Met 14 rijders starten we richting oost, om met de nodige lussen en al 50 km op de teller bij de "Floriade in aanbouw" te belanden. Hier vormt zich een kleine afscheiding en met 10 fietsers rijden we richting Sevenum, Maasbree en de Meeren in Baarlo. Het weer van gisteren nog in gedacht, herhaalt dit zich nu weer met een natte passage door het Heidense. Gelukkig is het kanaal in Helenaveen weer een grens over naar het droge en met 2 onderbrekingen door een platte tube bereiken we met een stevige bries op kop de thuishaven bij de Herberg. Een frisse fietsdag met goed roulerend kopwerk en 94 km op het tellertje. Een tweeluik over oorlog en vrede, doden en dromen. De voorstelling begint met een wandeling over de Duitse militaire begraafplaats en komt uit in een kopie van de kamer van Anne Frank. Bij die kamer verschijnt een jonge Duitse soldaat uit 1945, die niet weet dat hij dood is. I lij ontmoet een vrouw van nu, die zegt, dat zij Anne Frank nog heeft gekend. Zij weet hoe de tweede wereldoorlog is afgelopen en dat het niet de laatste was. Van hem weet ze niets. Voor haar is hij een onbekende Duitse soldaat. Nog wel. Spel: Piet van de Pas, Odette de Theije met een bijdrage van spelers uit Ysselsteyn en omstreken Regie: Ruud Hendriks Tekst: Kees van der Zwaard Muziek: Roelof van Wijngaarden en Marcel Siebers Productie: Marc van Dooren Publiciteit: JP Art Coördinatie: Stichting Brink Speeldata avondvoorstellingen: 2 en 3 mei try-out, 4 mei premiere, 5, 8, 9, 10, 16 en 17 mei aanvang 20.30 uur. Reserveren via tel. 0478-541916 of info@ioc-vsselstevn.com Toegangsprijs: 15,00 De voorstelling begint op het JOC bij de Duitse militaire begraafplaats. NB: De voorstelling is een reis, dus wandelschoenen zijn aanbevolen. Hopelijk tot ziens Stichting Brink Willy Janssen. Odette de Theije, Tarcicia Voigt YSSLLSTEYN

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 9