Week van de Goede Doelen In 2007 realiseerden wij met z'n allen voor de eerste keer: De Week van de Goede Doelen. Met veel enthousiaste vrijwilligers haalden we in deze week voor alle goede doelen tegelijk geld op. De totale opbrengst in 2007 was ruim 16% meer dan het jaar ervoor! In 2008 hadden alle doelen meer geld opgehaald dan in 2007. Er was zelfs een stijging van 21%! De Stichting Collecte Plan (overkoepelend orgaan van 23 nationale doelen) heeft ons wederom de goedkeuring gegeven om onze actie voort te zetten. Ook de gemeente is positief over onze Week van de Goede Doelen en heeft ook voor 2009 een vergunning verleend. Vanaf 2008 hebben vier van onze goede doelen te kennen gegeven dat ze niet mee willen werken aan onze manier van collectief collecteren. Zij willen alleen collectes in de landelijke actieweek en ze willen hier niet vanaf wijken. Wij krijgen geen toestemming om voor hen te collecteren op deze manier. Het gaat om de volgende goede doelen: KWF Kankerbestrijding, Ned. Hartstichting, Reumafonds en de Nierstichting. Wij willen wel maar we mogen het gewoon niet!. Als organisatie van de Week van de Goede Doelen, betreuren we dit ten zeerste en hopen nog steeds dat er een moment komt dat deze doelen ons weer een kan willen geven. Iedereen is natuurlijk vrij om deze belangrijke doelen toch te steunen. Wij, als organisatie, hebben het vorig jaar besloten gewoon met De Week van de Goede Doelen door te gaan voor de overige doelen die onze methode wel toejuichen. De Week van de Goede Doelen staat gepland van 5 t/m 11 april 2009. Houdt het YNB van volgende week in de gaten voor meer informatie. Nieuw in 2009: De Week van de Goede Doelen online!!! Het adres is: http: //vsselstevndorpenven ra v. nl/qoededoelen Om de transparantie over onze werkwijze te vergroten, hebben wij De Week van de Goede Doelen op het net geplaatst. Graag nodigen wij u uit om onze site te bezoeken. Mocht u naar aanleiding van dit bezoek vragen of opmerkingen hebben, dan vernemen wij dat graag. Namens de contactpersoon: Rob Janssen tel. 542028 TOURCLUB Verslag van de clubtocht van 15 maart 2009 £r wertj regen voorspeld maar gelukkig valt die niet. Dat valt dus mee. Er valt zelfs een flauw zonnetje te ontdekken. Wel valt de wind tegen. Die waait stevig deze morgen en dat betekent automatisch dat het peloton in waaiers uiteen valt. We vertrekken met de wind op kop naar het verste punt van deze tocht Keidonk. Op de heenweg naar dit Brabants dorp noteren we 2 lekke banden en spotten we het volledige centrum van Milheeze. De lekke banden worden volgens afspraak met onze voorzitter gerepareerd door ons kersvers erelid Henk van Ass. De route door Milheeze moet volgende keer even aangepast worden door Frans. Door de grootte van het peloton ontstaan er helaas ook enkele verkeerssituaties die we liever niet zien. Bij het oversteken van de grote groep moeten de voorste er voor zorgen datje pas gaat oversteken als je zeker weet dat iedereen over kan. Dat dit lastig te organiseren is bleek deze zondag. Deze misrekening had er voor kunnen zorgen dat het peloton langzaam uitgedund wordt. Van een tracktor win je het per slot van rekening als fietser nooit. Na een aanloop van 3 weken hebben we volgende week is onze eerste "normale"clubtocht van 90 km. Vertrek 9.00 uur.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 8