Bonte Aovcnden Minse, wat was ut toch wer genieten van 3 prachtige Bonte Aovenden. Van veur tot aachter het de zaal enthousiast mitgedaon en van ut begin tot ut end ware de artiesten schitterend. Allemaol bedankt vur ut welslage van deez schon aovenden. Alderen Aovend Vanaovend, donderdag 5 f ibberwarie, stut den Alderen Aovend op de kalender. Dizze aovend is vur alle 55+ers uut Reuzesteyn en de Vredepiël. Weej beginne dizze aovend um 19.33u. De artiesten zien der ien ieder geval klaor vur en hebben der mit zien alle veul zin ien. Verkled Bal Zaoterdag 14 fibberwarie is beej zaal Roelanzia ut Verkled Bal. Dizze aovend begint um 20.44 uur en stut ien ut taeken van Multi Culti. Mit dit werelds thema kunde gillie netuurlijk alle kante op. De juriering zal werre gedaon dur Prins Bart I en Prinses Helga um 22.11 uur. Wie zal der dit jaor ut mojst verkled zien of wie is der den langst onbekende...? Zaoterdag den 14^ wieëten weej mier. Reuzckluut 2009 Jo Deters zal de Reuzekluut uutgereikt kriege op zondagmiddag 15 fibberwarie um 13.00 uur ien de Smélehof. Hiernao is der gelegenheid um Jo en Thei te f ilicitieren. Ziekenbezuuk 2009 Op vrejdag 20 fibberwarie gaon Prins Bart I en Prinses Helga op ziekenbezuuk. Kende gej iemand den ut fijn viend um bezuuk te kriegen van ozze prins en prinses, dan kunde dit durgaeve an Vurzitter Peter Knapen tel. 541983. Recepsie Prins Bart I en Prinses Helga Zaoterdag 21 fibberwarie, nao de dialect mis en sleutelowerdracht op ut plein, is de recepsie van Prins Bart I en Prinses Helga. Wilde ut prinselijk paar iets vurdragen, nim dan efkes kontakt op mit de sirremonie maester Ed Verschuuren tel. 06-30094027. Ddrpsbrulluft Zondag 22 fibberwarie um ló.lluur zal de Ddrpsbrulluft plats vienden ien zaal Pilot. Bart Pouwels en Silvie Tonnaer zullen dan ien ut on-echt verboonden werre. As ge vur ut dörpspaar en stukske het, gaef dit dan ef kes dur an de sirremonie maester Ingo Seuren tel. 06-20537186. JEUGDCARNAVAL Jeugd Bonte Middag Zondag 25 jannewarie was ut wer enne goed bezochte en gezellige jeugd bonte middag ien de Smelehof. Ut was geniete vur toeschouwers en ok dieëlnemers. Dur ware hieël veul kiender hartstikke moj verkled en Bob haaj ok nog gezien dat ze ien Reuzesteyn de neejste boerekiel al op de mert hebbe gebrocht. Iedrieën bedankt vur ow beejdrage. Jeugdprinserecepsie Zondag 15 fibberwarie is ut al wer zóver, nao de reuzekluutrecepsie is dur ien de Jera vanaf 15.11 recepsie van ozze aege jeugdprins Mark den Vierde. Iedrieën is van harte welkom um en hendje te komme gaeve. Tot dan. de PIELREUS Y5SÜSTEYH de PIELREUS rssasriïH

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7