Dorpsraad Ysselsteyn Mededeling Dorpsraad: "Automatische Externe Defibrillator" Oproep vrijwilligers: Al enige tijd houden we ons bezig met de mogelijkheid om een Automatische Externe Defibrillator (AED) in Ysselsteyn te plaatsen. Op dit moment is er een initiatief in de gemeente Venray opgestart waarbij er een koppeling tussen de AED en vrijwilligers wordt gemaakt. Dit werkt als volgt: bij 112 komt een melding binnen dat iemand een hartstilstand heeft. Zij sturen direct een ambulance naar het adres. Tevens sturen ze een sms bericht naar vrijwilligers. Een aantal vrijwilligers krijgt het bericht om direct naar het adres te gaan om te reanimeren. Een ander groepje vrijwilligers krijgt een sms bericht om de AED op te halen en dan naar het betreffende adres te gaan. Elke minuut die de vrijwilligers eerder kunnen beginnen met de reanimatie vergroot de overlevingskans voor de getroffene. De sms oproep wordt alleen gestuurd naar vrijwilligers die in de buurt wonen. Inwoners uit Ysselsteyn zullen dus opgeroepen worden voor mensen uit hun eigen omgeving. Er wordt altijd een oproep gestuurd naar meerdere vrijwilligers tegelijkertijd omdat er omstandigheden kunnen zijn dat je niet in staat bent om te gaan. De Junior Kamer Venray heeft in samenwerking met de Regionale Ambulance Vereniging een stichting opgericht om dit reanimatie netwerk van burgerhulpverlening en AED's in Venray en de dorpen te realiseren. Dit in nauwe samenwerking met de gemeente Venray, het Venrayse Rode Kruis, de EHBO vereniging en de Seniorenraad. Om dit systeem op te kunnen starten in Ysselsteyn zijn ze op zoek naar mensen die vrijwilliger willen worden. Dit kunnen mensen zijn die al een reanimatie diploma hebben of bereid zijn een cursus hiervoor te volgen (opleiding wordt door de stichting betaald). Als er voldoende vrijwilligers zijn kunnen er ook AED's in Ysselsteyn geplaatst worden. We hopen natuurlijk dat het nooit nodig hoeft te zijn maar wie weet kunnen we hier iemands leven mee redden. Meer informatie en het aanmeldingsformulier kunt u vinden op de site www, hardvoorhart. nl Indien u nog vragen heeft kunt u ook Marika Houben bellen, tel 542124. We hebben van de stichting vernomen dat naar aanleiding van de eerdere oproep zich al meerdere vrijwilligers hebben gemeld. Het streven van hen is om binnen niet afzienbare tijd de eerste AED's te plaatsen. Hierover zal in de Peel en Maas alsook op hun website nadere mededelingen worden gedaan. Binnenkort wordt er ook extra voorlichting over dit project gegeven tijdens een dorpsraad vergadering. De datum hiervan komt nog in het Y.N.B.. HBS "Ons Genoegen" Jeugdcompetitie Uitslag competitie 25 m.,le wedstrijd. Asp. tot 10 jr. Miriam Arts 223 p. Compound Dylan Koonings 223 p. Bombé J ankreu 216 p Asp. 11-12 jr. Huub Janssen 200 p. Mariska Koonings 177 p. Michiel Arts 218 p. Stijn van Soest 195 p. Jeugd 13-15 jr. Nick Janssen 146 p. Luco Philipsen 193 p. J egor Kraminkin 212 p Joris Bloemen 170 p. Roel van Lipzig 72 p. Zondag a.s. is de 4e wedstrijd op 18 m. te Horst, aanvang 10.00 uur. Indoorprogramma Zaterdag a.s. is de 4e competitiewedstrijd voor de recurveteams, aanvang 19.00 uur. De teams 12, 3 en 4 schieten te Ysselsteyn, de andere teams te Horst. De individuele wedstrijd is donderdag om 20.00 uur te Ysselsteyn. Competitie 25 m. Dinsdag a.s. wordt de 2e wedstrijd geschoten bij St. Joris te Leunen, aanvang 19.30 uur. HBS

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5