Redactie: Dorpsraad Emailadres: ynb@tiscali.nl Jrg46, nr. 9 7 maart 2008 Johannes 11,1 -45 Er was iemand ziek. oen zekere Lazarus uit Botanie. het dorp van Maria en haar zuster. Marta. Maria is de vrouw die de Heer met balsetn zalfde en zijn voeten met haar haren afdroogde: de zieke Lazarus was haar broer. De zusters stuurden Jezus de boodschap: 'lieer, hier is iemand ziek. iemand van wie U houdt.' Toen Jezus dit hoorde, zei Hij: 'Deze ziekte loopt niet uit op de dood, maar op de verheerlijking van God, want de Zoon van God moet erdoor verheerlijkt worden.' Jezus hield veel van Marta, van haar zuster en van Lazarus. Jezus hoorde dus van zijn ziekte: toch bleef Hij nog twee dagen waar Hij was. Daarna pas zei Hij tegen zijn leerlingen: 'Kom. we gaan weer naar Judca.' 'Maar rabbi.' zeiden de leerlingen, 'onlangs nog probeerden de Joden U te stenigen, wilt U er nu alweer heen?' Jezus antwoordde 'Een dag duurt toch twaalf uren? Zolang het dag is kan men zijn weg gaan zonder te struikelen, omdat men het licht van deze wereld ziet. Maar als men 's nachts zijn weg gaat zal men struikelen, omdat men dan het licht moet missen.' Na deze woorden deelde I lij hun mee: 'Onze vriend Lazarus is ingeslapen, maar Ik ga erheen om hem wakker te maken." De leerlingen merklen op: 'Als hij slaapt. Heer, dan komt hij er weer bovenop." Jezus had echter over zijn dood gesproken, terwijl zij dachten dat Hij de gewone slaap bedoelde. Daarom zei Jezus ronduit: 'Lazarus is gestorven. Toch ben Ik blij voor jullie, mei het oog op jullie geloof, dat Ik niet ter plaatse was. Maar kom. laten we er nu heen gaan.' Toen zei Tomas tegen zijn medeleerlingen: 'Laten wij ook maar gaan. dan kunnen we samen met Hem sterven.' Bij de aankomst van Jezus bleek Lazarus al vier dagen in het graf te liggen. Nu lag Betanië dichtbij Jeruzalem. Heel wat Joden waren dan ook naar Marta en Maria toe gekomen om hun medeleven te betuigen met het verlies van hun broer. Marta. die gehoord had dat Jezus op komst was. was I lem tegemoet gegaan: Maria was thuisgebleven. Marta zei tegen Jezus: 'Heer. ais U hier geweest was, zou mijn broer nooit gestorven zijn Maar ik weet zeker dal U ook nu nog alles aan God kunt vragen en dai Hij het U zal geven.' 'Je broer zal opstaan', verzekerde Jezus haar. Dal weet ik.' zei Marta, 'hij zal opstaan bij de opstanding op de laatste dag,' 'Ik ben de opstanding en het leven', zei Jezus. 'Wie in Mij gelooft mag dan wel sterven, toch zal hij leven; en iedereen die leeft en in Mij gelooft, zal in eeuwigheid niet sterven. Geloof je at?' 'Ja I leer,' antwoordde Marta. 'ik geloof vast dat IJ de Messias bent, de Zoon van God, degene die in de wereld komen zou.' Van de parochie Misintenties van 8 maart t/rn 14 maart Zat. 8 mrt. 19.15 u. (Oudercnkoor) Pater Eelco Steneker en broer Joop: Wim Jenneskens; Pastoor Spreeuwenberg en overleden familie Spreeuwenberg-Verlinden; Jaardienst Willem Spreeuwenberg en Maria Vervoort: Jaardienst ouders Vollenberg-Aerts en overleden familie; Sef Claessens (namens het biljartclubke); Jaardienst ouders Geurts-Peetcrs; Nellie en Geert Delers vanwege hun verjaardag; Zeswekendienst Mia Lemmens - Verstegen Di. 11 mrt. 19.Ü0u. Wim Swinkels en overleden familie; Jaardienst Johan Vogels; Overleden familie Fleurkens-van Staveren: Jaardienst Ria Koonings-Zanders Misdienaars: Zaterdag, 19.15 u. Stef Lemmens en Kevin Baltissen Dinsdag, 19.00 u. Janneke van Osch en Luc Peters I asleniiktie: I 'oor mensen die hun gift voor het project van Marjo Jenniskens graag via de hank overmaken dit kan op bankrekening I2SI 32.H4I t.n.vparochie H Oda onder vermelding van "vaslenaklie pro/eet Marjo"

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2008 | | pagina 1