Jubileum 5x11 Jaor De Piëlreus ySSELSTEYN Ien Fiëstzaal Ysselsteynseweg 79: 23 november: Jeugdaovend 24 november: Orkest van Koninklijke Luchtmacht 25 november: Kiendermiddag Recepsie Prinsebal Ut urste fiëstweekend zit dur wer op. Afgeloepe vreejdag han weej lui schonne en drukke recepsie. Moj om te zien hoeveul meense de Piëlreus un wcrmhart toedrage. Veul meense en moj weurd, nogmaals allemal bedankt daorvur. Prachtig ok was de presentasie van ut Jubileumlied, gezongen dur Henk Deters en Ria Linders. Vervolgens was ut aftreeje van Prins Pons 1 en Prinses Jeanne, waomao zeej wiere opgenome ien de APK. Nao un schön act wier de neeje Prins bekend gemakt. Onder groeët applaus wier Prins Willie den Urste en Prinses Marjo An ut volk gepresentierd. Mit hun leus: Muziek, plezier en passie. Pruuf en geniet. Zoë make weej same unne reuze Vastelaovestied. ulle zeej de kommende Vastelaovend ovver ut Piëlreuzeland regiere. Orkest van de Koninklijke Luchtmacht Op 24 november zal dit toporkest van Nederland un spetterend optreeje verzurge gehieël ien de sfeer van carnaval. Ut werd dus luchtig en fiësteluk. Ut orkest onder leiding van Miquel Rodrigo zal samen met de solisten Ton Engels (zang) en Bart Lelivelt (accordeon) optreden. Verder zal same mit Henk Deters en Ria Linders ok ut speciaal gemakte 5x11 Jubileumlied "'Ballonne en Bloeme" ten gehuure gebrocht werre. De aovund wurd afgeslote dur ut DJ-duo DoubleURules. Dus hedde zin om nog lekker enne aovund uut te gaon kom gerust beej os ien de Fiëstzaal. Ut concert duurt tot 22.30 en nao 23.00 uur is den entree gratis. Anvang optreeje 20.00u. Zaal open urn 19.00u. Dur zien nog kaarte te verkriege. Ze koste 8.- en zien verkriegbaar beej Tankstation en de winkel van Boerenbond Ysselsteyn. Of telefonisch te reserviere bej de Prins 541505. Tijdens ut concert is ut nie toegestaon te roëke. Kiendermiddag Ut programma is klaor. de meense zien benaderd en wej hebbe dur biestig veul zin ien. Wc hoëpe ollie dan ok zondag middag allemaol te zien ien de fiëstzaal. '25 kiender hebbe zich op gegeave vur de verschillende workshops. Geweldig dat dur beej zoeveul kiender ok al ut carnavalsbloed begint te kriebelen. Wel motte de kiender dur ok rekening mit halde dat ze nie allemaol hun urst gekoze workshop kunne uutvoere. l.aot de kiender overigens nie ien hun beste klier komme. dur zien knutselactiviteitc beej waor dees meugeluk ok vies kunne werre. Natuurluk zien beej dizze kiendermiddag ok de peuters van harte welkom, vur hun is enne speciale hoek iengericht waor ze kunne speule. Vreejwilligers ger urn 12.30u anwezig beej de Fiëstzaal. Programma Kiendermiddag: 13.00u Zaal open 13.30u Iedcriecn is binne en start van de workshops 15.30u Optocht vanuut de zaal, stukske Ysselsteynsweg, rechts de Ringweg ien en dan wer rechtsaf richting de zaal. Ut zcuj moj zien als der minsc naor dizze zelfgemakte optocht komme kieke. ló.OOu Slot activiteit I7.00u Einde Kiendermiddag Reuzekanjer buuk Hedde ów reuzekanjer boek nog nie vol of miste alliën nog Prins Willie den urste. kom dan het kómend weekend nor de fieëstloeëds dan kun de daor öw latste kanjers kriege. Wiste dat ge mit de reuzekanjers ok kunt memmorieën. miste dur nog enkele dan zien wej öw gér ien de fieöstloëds Natuuurlijk kunde ien de loeëds tigge betaling van 11,00 ok un vol boek koeëpe.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5