Ysselsteym Blad Redactie: Dorpsraad Emailadres: ynb@tiscali.nl Jrg45, nr. 45 9 november 2007 Van de parochie Lucas: 20, 27-38 Ze letten scherp op Hem en stuurden handlangers die zich moesten voordoen als rechtvaardigen, om Hem op een uitspraak te kunnen heirappen waardoor ze Hem konden uitleveren aan de gouverneur, het bevoegd gezag. Ze legden Hem een vraag voor: 'Meester, wij weten dat U recht in de leer bent; U geeft zonder aanzien des persoons en naar waarheid onderricht over de weg van God. Mogen we aan de keizer belasting betalen of niet?' Maar Hij doorzag hun valse bedoeling en zei: 'Laat Mij eens een denarie zien. Wiens afbeelding staat erop, wiens opschrift?' 'Die van de keizer', antwoordden ze. Daarop zei Hij tegen hen: 'Geef dan aan de keizer wal van de keizer is, en aan God wat van God is.' Ze konden Hem in het bijzijn van het volk op geen enkel woord vangen; verbaasd over zijn antwoord deden ze er het zwijgen toe. Nu kwamen er enkele Sadduceeën bij Hem met een vraag. Zij bestrijden dat er een opstanding is. Meester,' zeiden ze. 'Mozes heeft ons dit voorgeschreven: als een getrouwd man sterft zonder dat hij kinderen heeft, moet zijn broer trouwen met die vrouw en nakomelingen verwekken voor zijn broer. Nu waren er eens zeven broers. De eerste trouwde met een vrouw en stierf kinderloos. Ook de tweede en de derde trouwden met haar, en zo alle zeven, maar ze stierven allen zonder kinderen na te laten. Nadien stierf ook de vrouw. Wiens vrouw zal zij nu zijn bij de opstanding? Ze hebben haar toch alle zeven als vrouw gehad.' Jezus zei tegen hen: 'De kinderen van deze wereld huwen en worden uitgehuwelijkt, maar zij die waardig zijn bevonden om deel te krijgen aan de andere _wereld en aan de opstanding uit de doden, huwen niet en worden niet uitgehuwelijkt. Zij kunnen immers niet neer sterven, want ze zijn aan engelen gelijk, en als kinderen van de opstanding zijn het kinderen van God. Dat de doden worden opgewekt, heeft Mozes zelf te verslaan gegeven in het verhaal van de doornstruik, waarin hij de Heer aanduidt als de God van Abraham, de God van Isaak en de God van Jakob. Zat. lOnov. 19.15 u. Di. 13nov. 19.00 u. Misintenties 10 november t/m 16 november (Enjoy Together) Herdenking inzegening van onze vernieuwde kerk (1992) Ouders Lemmens-Verstraaten; Piet Swinkels en kleinkind Mara; Zeswekendienst Wim Jenneskens, Zeswekendienst Toeën Fleurkens; Jaardienst Math van Dijck; Wiel Hubers vanwege zijn verjaardag; Voor de ouders Thies en To Peeters-Cox voor het welzijn van onze parochie Misdienaars: Zat. 19.15 u. Niels Claessens en Marijn Claessens Di. 19.00 u. Janneke van Osch en Ron Peters Als parochiegemeenschap staan wij sterk; Doe daarom ook mee met onze kerkbijdrage.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 1