Ysselsteyes Nieuws Blad Redactie: Dorpsraad Emailadres: ynb@tiscali.nl Jrg 45, nr. 35 31 augustus 2007 Lucas 14,1-14 Op een sabbat ging Jezus bij een van de leiders van de farizeeën thuis eten; zij letten scherp op Hem. Opeens stond iemand voor Hem die waterzucht had. Daarop vroeg Jezus de wetgeleerden en farizeeën: 'Mag men op sabbat iemand genezen of niet?' Maar zij hielden zich stil. Hij nam de man bij de hand. genas hem en liet hem gaan. Toen zei Hij tegen hen: 'Wie van u zou, als zijn zoon of zijn os in een put valt, die er niet meteen uithalen, ook al is het sabbat?' Zij konden daar niets tegen inbrengen. Omdat Hij zag hoe de genodigden de ereplaatsen uitzochten, hield Hij hun een gelijkenis voor: 'Wanneer u op een bruiloft bent genodigd, ga dan niet op de ereplaats zitten. Misschien heeft de gastheer iemand uitgenodigd die belangrijker is dan u, en dan zal hij naar u toe komen en zeggen: "Sta uw plaats aan hem af." Vol schaamte moet u dan achteraan gaan zitten. Ga liever, als u ergens uitgenodigd bent, achteraan zitten. Dan zal de gastheer naar u toe komen en zeggen: "Vriend, kom meer naar voren." Dat zal een eer voor u zijn in het oog van al uw disgenoten. Iedereen immers die zich verheft zal vernederd worden, maar wie zich vernedert zal verheven worden.'Hij zei ook nog, nu tegen zijn gastheer: 'Wanneer u 's middags of 's avonds een feestmaal geeft, roep dan niet uw vrienden bij elkaar, of uw broers, of uw familie, of rijke buren. Die zouden u op hun beurt uitnodigen, om iets terug te doen. Nodig liever, als u een feest aanricht, armen uit, gebrekkigen, kreupelen en blinden. Wat een geluk voor u dat zij er niets tegenover kunnen stellen. Want het zal u teruggegeven worden bij de opstanding van de rechtvaardigen.' Misintenties 1 september t/m 7 september Zat. 1 sept. 19.15 u. Vivace jouders Pouwels - Voesten en overleden familie; Overleden ouders Puts - Maessen en kinderen; Giel Trommelen en overleden familie; Jaardienst Tiny Janssen-Martens Overleden ouders Rongen - Verhalle; Jaardienst Nelly Philipsen-Janssen Maria Peters - Peters vanwege haar vetjaardag: Jaardienst Jeu Claessens; Wim Claessens uit dankbaarheid vanwege zijn 80ste verjaardag en voor de overleden familie Claessens en de overleden familie Zanders Di. 4 sept. 19.00 u. Conbrio )Gerard Fleurkens en overleden familie; Jaardienst Luke Aarts; uit dankbaarheid familie Lemmens-Maas Misdienaars: Zat. Luc Peters en Ron Peters Di. Janneke van Osch en Niels Claessens De waarheid heeft het vaak moeilijk maar overleeft alles. Van de parochie

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 1