VOLLEYBALCLUB YSSELSTEYN Stichting Historie Ysselsteyn opent haar deuren. In 2002 is er een werkgroep gestart die zich nadrukkelijk met de historie van sselsteyn heelt bezig gehouden. Vanaf 2006 is deze werkgroep overgegaan in de Stichting Historie Ysselsteyn. Op zondag 26 augustus houdt deze stichting een open dag in haar nieuw onderkomen in Jeugdgebouw De Koel. Van 11.00 uur tot 16.00 uur kunnen belangstellenden een kijkje komen nemen en zich op de hoogte brengen van de activiteiten en de resultaten van deze jonge stichting. De ingang is aan de achterzijde van De Koel aan de Peter Janssenweg. De entree is uiteraard gratis. Als doelstelling hanteert de stichting het verzamelen en archiveren van allerlei materialen die met de historie van Ysselsteyn te maken hebben. Te denken valt hierbij aan foto's, verslagen, artikelen, archieven van o.a. de St. Odakerk en het Y.N.B. Daarnaast zijn er oude film- en videofragmenten. De laatste jaren zijn er bovendien tientallen interviews afgenomen en op dvd vastgelegd van oudere Ysselsteynse bewoners. Op dezelfde dag, 26 augustus, wordt tevens de jaarlijkse VZO-fietstocht gehouden. Het nieuwe onderkomen van de Stichting Historie Ysselsteyn is opgenomen in de route, zodat ook de deelnemers van deze fietstocht een kort bezoekje kunnen afleggen aan de tentoonstelling. Namens St. H. Y. en namens de VZO heten wij U van harte welkom. HBS "Ons Genoegen" -Veldschieten Croatië Op het EK-veld in Bjelovar leverde de Ned. ploeg met onze leden Gerard Koonings en Johan van Dongen in hun midden een prima prestatie door allen binnen de eerste 12 te eindigen in de einduitslag. Johan werd in de eerste finaleronde uitgeschakeld en werd 12'. Gerard bereikte de kwartfinale maar moest toen buigen en eindigde als 5' Samen met Hans van Hout wonnen zij met de teamfmale's in de kwartfinale van Duitsland met 103 tegen 101. Na verlies tegen de latere kampioen Italië in de halve finale werd tegen Slovenië geschoten om het brons, eindstand 52-52. Hierna moest een shoot-off over 1 pijl per schutter de beslissing brengen. Helaas won Slovenië dit en eindigde het team op een 4C plaats. Veldwedstriid Domein Le Hardy (B) Een vijftal leden nam in het weekend deel aan een veldwedstrijd in Voort-België. Jan Koonings won de vet. bare-bowklasse met een score van 547 p. Piet van Berkel werd 3e bij de vet. compound met 620 p. Jvlart van Hoof werd 5e bij de recurve-masters met 492 p. arrie Poels en Cor Jansen schoten in de compound-masterklasse en werden resp 4C en 9e met 674 en 653 p. Training De dames die niet kunnen komen trainen op maandagavond van 20.30 uur tot 22.00 kunnen zich afmelden bij Marian Swinkels. Afmeldingen van heren kan bij Ton Derks 077-4642448 Nieuwe leden Volleybalclub Ysselsteyn is een recreatieve volleybalclub waar men zowel in competitieverband wedstrijden kan spelen als alleen trainen. Op dit moment hebben we twee dames teams en één heren team. De dames trainen op maandagavond van 20.30 tot 22.00 uur. In de periode van eind september tot eind april worden ongeveer 14 wedstrijden gespeeld op de trainingsavonden. De heren trainen op donderdag avond van 20.30 tot 22.00 uur. In de periode van eind september tot eind april worden op zondagochtend ongeveer 16 wedstrijden gespeeld. Voor alle teams zijn we op zoek naar nieuwe leden. Voor meer informatie kan contact opgenomen worden met Marian Swinkels 0493-312013 of Ivo Nagelkerke 0478-541897

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5