Dorpsraad y CYsselsteyn Puzzelwandeltocht bij onthulling dorpsplattegrond en wandelroute Ysselsteyn Op zondag 15 juli is met een verkorte puzzelwandelroute (3km) in de omgeving van Ysselsteyn, de nieuwe "Heden en verleden route officieel geopend en in gebruik genomen. Ook is de nieuwe dorpsplattegrond onthuld. Dit is gebeurd in samenwerking met de Vereniging voor Zelfstandige Ondernemers (VZO) Heide-Leunen-Merselo-Veulen- Vredepeel-Ysselsteyn en de Dorpsraad van Ysselsteyn. Om 9.30 uur was Joekskapel de Jonge Leute al aanwezig om de wandelaars in spe muzikaal te mogen begroeten. Na een korte toespraak door de voorzitter van de Dorpsraad Sieb Niessen en door de voorzitter van de VZO Jeu de Wit werd het bord onthuld. Op het bord staan een door de Dorpsraad ontwikkelde plattegrond van de omgeving van Ysselsteyn met hierop een wandelroute aangegeven. Ook heeft de VZO een dorpsplattegrond van Ysselsteyn ontwikkeld met hierop aangegeven de locaties van de bedrijven die aangesloten zijn bij de VZO. Ongeveer 55 deelnemers hebben de verkorte wandelroute van 3km gelopen. Onderweg konden de wandelaars vragen beantwoorden over het 'Heden en Verleden' van Ysselsteyn. Op de helft van de wandelroute werden de wandelaars verrast met een kopje koffie, thee en fruit. Bij terugkomst werden de wandelaars wederom onthaalt door Joekskapel de Jonge Leute en werden de ingevulde formulieren ingeleverd bij de organisatie. Verder kon nog nagenoten worden van het mooie weer op het terras van Roelanzia te Ysselsteyn. De volgende prijzen werden gewonnen: de 1e prijs is een waardebon ter waarde van €30,- en werd gewonnen door mevr. Swinkels. De 2e prijs, een waardebon van €20,-, werd gewonnen door Antoinette Schepers. De 3e prijs, een waardebon van €10,-, is gewonnen door Toos Arts. De waardebonnen zijn ter beschikking gesteld én te besteden bij één van de leden van de VZO. De antwoorden van de puzzelwandeltocht zijn als volgt: 1Hoe heet de wandelroute die vandaag geopend wordt? Heden en Verleden 2. Met welk Duits dorp heeft Ysselsteyn een partnerschap? Bonbruck 3. Waar kan met gratis een themafeest, concert enz. organiseren voor de gemeenschap? Op het Dorpspodium 4. In welk jaar werd door het motor-wielercomité het carillon geschonken? In 1975 5. Waar staat het monument van gevallenen? Bij de kerk 6. Welke hoeve kostte in 1929 het aanzienlijke bedrag van fl. 14.000? De St. Oda Hoeve 7. Hoeveel hectare is de Duitse militaire begraafplaats groot? 28 Hectare 8. Waar werden na de oorlog zgn. DUW-arbeiders gehuisvest? Bij de Peelhaas 9. Welk kanaal werd in de jaren 30 gegraven? Het Defensiekanaal 10. Wat was de Crayenhut oorspronkelijk? Een herberg 11Hoe luidt de naam van het museum in Ysselsteyn? De Peelstreek 12. Wanneer is de Dorpsraad opgericht? In 1970 13. Welke grote manifestatie wordt in 2008 door de VZO georganiseerd? Ysselsteyn Leeft 14. Hoeveel ondernemers telt de VZO? 26 Ondernemers De Dorpsraad en de VZO hopen dat er in de toekomst veel gebruik gemaakt zal worden van de plattegrond en de wandelroute door bezoekers aan Ysselsteyn. Vereniging Zelfstandige

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 4