Puzzelwandeltocht bij onthulling dorpsplattegrond en wandelroute Ysselsteyn Op zondag 15 juli wordt met een verkorte puzzelwandelroute (3km) in de omgeving van Ysselsteyn, de nieuwe "Heden en verleden route" officieel geopend en in gebruik genomen. Ook zal de nieuwe dorpsplattegrond worden onthuld. Dit zal gebeuren in samenwerking met de Vereniging voor Zelfstandige Ondernemers (VZO) Heide-Leunen-Merselo-Veulen-Vredepeel- Ysselsteyn en de Dorpsraad van Ysselsteyn. Enkele leden van de Dorpsraad hebben in samenwerking met enkele andere dorpen via het Dorpsradenoverleg een knooppunten-wandelroute uitgezet binnen de Gemeente Venray. De wandelroute die zich in Ysselsteyn bevindt, maakt hier deel van uit. De financiering van deze knooppuntenwandelroute is geregeld door de Gemeente Venray en de Provincie Limburg. Het toeval mocht zijn dat de Dorpsraad Ysselsteyn en de VZO op hetzelfde moment plannen voor een plattegrond van Ysselsteyn en omgeving hadden. Een nieuw idee is ontstaan om hierin samen te werken. Nu bevinden de verschillende plattegronden zich op dezelfde locatie op het Lovinckplein te Ysselsteyn. De Dorpsraad heeft een plattegrond ontwikkeld van de omgeving van Ysselsteyn met hierop de wandelroute, de VZO heeft een dorpsplattegrond van Ysselsteyn ontwikkeld met hierop aangegeven de locaties van de bedrijven die aangesloten zijn bij de VZO. De VZO ondersteunt het initiatief van de wandelroute in Ysselsteyn en zorgt mede voor het onderhoud hiervan. Zondagmorgen 15 juli om 10.00 uur wordt het bord met de plattegronden op het Lovinkplein onthuld. Daarna wordt gezamenlijk een verkorte route gelopen van ongeveer 3 kilometer in de vorm van een puzzel-wandeltocht. Dit kan alleen of met de hele familie (dus ook voor kinderen!). Halverwege de route is er een rustplaats en voor een versnapering wordt verzorgd. Bij terugkomst zal de Joekskapel "Die junge Leute" voor een feestelijke en muzikale inhaal zorgen. Aan deze wandel-puzzeltocht zijn enkele mooie prijzen verbonden. De prijzen zijn door de VZO ter beschikking gesteld. De 1e prijs is een waardebon van €30,- in te leveren bij één van de bedrijven die lid van de VZO. De 2e en 3e prijs zijn €20,- respectievelijk €10,-. Deze kunnen eveneens besteed worden bij één van de leden van de VZO en iedere deelnemer ontvangt een herinneringsmedaille. Dorpsraad en VZO nodigt iedereen uit om met ons mee te wandelen. Dus tot ziens op zondag 15 juli om 10.00 op het Lovinckplein te Ysselsteyn!!!

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3