Dorpsraad J Mededeling: Politie Venray - Dorpsraad - Jera (SvYsselsteyn "Kermis Ysselsteyn" Beste dorpsbewoners, Langs deze weg wil ik jullie toch even benaderen in verband met de naderende kermis in Ysselsteyn. Afgelopen jaar heb ik zelf meegekregen dat veelal de plaatselijke jeugd na afloop van de kermis baldadig is geweest. Ook heb ik het afgelopen jaar, naar aanleiding van binnen gekomen signalen vanuit de bevolking, vaker 's nachts door Ysselsteyn gereden. Vooral in de nacht van vrijdag op zaterdag heb ik diverse dronken plaatselijke jeugdigen aangesproken die onder andere voornemens hadden om tegen gevels van woningen in Ysselsteyn te gaan staan urineren. Wat ik persoonlijk jammer vind is dat dorpsbewoners snel in de richting van Jera wijzen, maar geloot mij maar de zaken die ik tegengekomen ben waren de jeugdigen niet afkomstig van de Jera. Ik vind overigens dat vorenstaande gedrag absoluut onacceptabel is!! Het door mij geconstateerde gedrag blijkt steeds vaker oorzaak te zijn van het overmatig drinkgedrag. Begrijp mij niet verkeerd. Ik ben geen voorstander om Ysselsteyn droog te willen gaan leggen maar ik wil wel een zorgsignaal afgeven. Het is nu eenmaal zo dat wanneer iemand overmatig alcohol gebruikt de remmen los gaan; fatsoensnormen worden veelvuldig overtreden en beledigingen, vernielingen en mishandelingen worden dan opeens normaal. Mijn verzoek is dan ook om vooral de kermis gezellig te houden en ik spreek ook de ouders aan op de verantwoordelijkheid om hun kinderen op hun verantwoording te wijzen. Voor alle duidelijkheid het gaat hier veelal om minderjarigen waar civiel de ouders altijd aansprakelijk voor zijn. Daarbuiten kost een boete voor bijvoorbeeld wildplassen 75,- en het drinken van alcohol, wanneer men meerderjarig is, op de openbare weg 50,-. Wanneer men minderjarig is wordt er geen transactie aangeboden en zal Justitie een boete bepalen. Ook is hel zo dat wanneer iemand onder invloed van alcohol de openbare orde verstoord er altijd een proces-verbaal opgemaakt zal gaan worden. Hetzelfde geldt voor het plegen van een mishandeling of bijvoorbeeld het beledigen van politieagenten. Deze categorie mensen mogen zich dan verantwoorden voor de (kinderjrechter. Ik denk dat mijn boodschap duidelijk is. Wij, politie Venray, zullen dan ook zonder meer repressief optreden wanneer wij dit jaar met vorenstaand gedrag geconfronteerd gaan worden. Ik wens jullie een RUSTIGE en vooral een gezellige kermis toe. Laat het motto dan ook zijn "Veel lol en weinig overlast". s~* De wijkagent. Jan Krouwel, Politie Venray. WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse huisartsenposten. Via de telefoon van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kunt. Telefoon no. 0900-8818. AFDELING Ysselsteyn/Vredepeel KBO FIETSTOCHT. Woensdag 11 juli houden we een fietstocht. Vertrek vanaf 13.30 uur Bij de kerk. - "BLIJF OP EIGEN BENEN STAAN" Bekijk de trappen en opstapjes in en buiten uw huis Vraag: Heeft u maar 1 schakelaar om het licht bij de trap aan te doen (alleen boven of alleen onder aan de trap Antwoord: Zo, ja Vraag een klusjesman of elektricien om een extra lichtschakelaar te maken. V kunt schakelaars kopen die licht geven in het donker KBO-ouderenadviseurs: Samen Zorgwerk, tel.: 542039 of 548015. Spreuk van de Week: Wie haat, verliest; wie liefheeft wordt rijk

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3