Programma vastelaovend 2007 Dinsdaq 20 fibberwarie Reuze optocht, Wisseling Vorst en Afsiuuting 14.11 uur Reuzeoptocht ien Reuzesteyn. Daornao priesuutreiking beej De Smelehof mit YSSELSTEYN Reuzenejs Ut prinsebal, de liedjesmiddag, de bonte aovenden, ut verklèd bal en de reuzekluutuutreiking. Aliemaoi geweldig goed geslaagd. De kommende waek kunnen we daor nog lekker van naogenieten tijdens de vastelaovend zelf. Hieronder kunde ut overzicht iaeze van ut programma. Zaoterdag middag is daor de vastelaovusroetsj op ut schouwburgplein. Mier ienformatie viende ien de Peel en Maas. S'middag zal daor ok os Drumband en Tamara Kunnings optreeje. En ien ding is zeker ozze prins Fons I gaot ok roetsjen. Dit zal rond de klok van 15.30u zier Zaoterdao 17 fibberwarie Vastelaovusmis, Opening en Resepsie Prins Tons den iJrste 19.15 uur Vastelaovusmis hiëiemaol iën ut dialect. 20.15 uur Spectaculaire opening van de Vastelaovend op os dorpspodium Weej zurge vur de wermte, muziek en licht, gillie vur de rest. Sleuteloverdracht an Prins Fons zal dan platsviende dur ozze Opperpiëlreus Sieb Niessen 20.45 uur Anvang resepsie (Prins Tons den Vrste ien de Smelehof Daornao f iëst mit "De Smeleblaozers" Zondoq 18 fibberwarie 10.30 uur Kriemelbal beej Raelanzia 14.11 uur Jeugd Brulluft ien de Jera vur Jesse Smits en Rowie Loenen 16.11 uur Ut bruudspaar John en Peggy Franssen nuëdigen owlie aliemaoi uut urn naor de resepsie beej Pilot te komme. De middag zal muzikaal verzurgt werre dur DJ's "Double U Rules" S 'aovus is dur wer den Yssteynse Aovund iën de Jera, Ok Roelanzia, Pilot en Egelmeers zien oop Maondaq 19 fibberwarie Optocht iën Rooy en daornao fiëst beej Egel meers Vur verdere ienformatie aover den optocht, kiek efkus ien de Peel en Maas Ök dit jaor trekke wej wer mit mit twiëje schitterende Prinsewagens. Wagenbouwers van de groëte en de jeugdprinse wagen alvast bedankt daorvur. Ök enkele andere wagens en groepen trekke mit ien Rooy, hië! veul succes "De Platvuut" uut Mersele. 21.30 uur Aftreeje Vorst Wim en ansiuutend uutkomme NEEJE VORST 22.41 uur Afsiuuting ien De Smelehof Ziekenbezuuk ök dit is wer meugeluk. Owlie wensen kunde durbellen naor Peter Knapen (5419S3) Ut bestuur van V.V. De Piëlreus wenst alle Piëlreuzen en Piëlreuzinnen: VliStclilOV€ftd SüMe

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2007 | | pagina 11