Wie werf de ne ie Prins van de Piëlreuzen Wette gej ut of denkte gej ut te wiëte dan motte zeker dit jaor wer mitdoen ut traditionele prinsraoje op 1 jannewarie. Leden van c.v. "De Piëlreus" gai op nejjaorsdag alle horecagelegenheden af mit lieste mit daorop potentiële kandidaten. Vur 0.50 Eurocent kunde al den hoofdpries winnen. De pries zal uutgelöt werre op zaoterdag 6 jannewarie op ut prinscbal. Ut beloofd wer ennen schönne aovund te werre Dörpsbrulluft 2007: "Er was eens De dörpsbrulluft 2007 staot ien ut taeken van ut thema "Er was eensWeej hebbe as brulluftskommitee den afgeloëpen tied volop gescout ien Rcuzesteyn en "Er was inens mar wie" Ziede nejsgierig kom dan gewoon kieke op 6 jannewarie. Den aovund staot daor wer van alles te gebeuren - aftreje Prins Sjoerd 1 - uutkomme dörpspaar - uutkomme Prins 2007 - bekendmaking Reuzekluut Lied.iesmiddaq De liedjesmiddag is op 21 jannewarie. Ut combo en de zangers zien hiël ieverig bezig urn daor wer enne schonne middag van te make. JEUGDCARNAVAL FLESSE ACTIE Op zaoterdag 30 december kumt de jeugdroad an de deur. De bedoeling is um zoveul meugelijk lege flesse op te hale. Dees flesse zien ut liefst vurzien van statiegeld, mar ok de flesse zonder statiegeld wille wej wel mitneme. Vanaf ongevaer 10:00 uur kunde us an de deur verwachte. 4x11 JEUGDCARNAVAL Dit seizoen viert ut Jeugdcarnval zien 4x11 jaorig bestaon. Hiervur werd op 13 jannewarie een receptie gehalde mit ansluutend enne gezellige aovend vur iederiën die dees afgeloëpe 44 jaor betrokke zien gewist of zich betrokke hebbe gevuult bej ut Jeugdcarnaval ien Reuzesteyn. Hald dizze datum alvast vrej. Ok names ut Jeugdcomité unne goeie roetsj en de beste winse vur ut kommende (vastelaovends) jaor. Ut Comité Jeugdcarnaval Darten en Rikken millllllll Vrijdag 19 januari alweer de derde en laatste avond van dit seizoen. Opgeven kan bij Wim de Wit tel: 0478-545035 of E-mail: weedewee@home.nl Voor 2007 veel tennis, dart en rik plezier!

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7