Ysselsteyiis Nieuws - Bla.il Redactie: Dorpsraad Emailadres: ynb@tiscali.nl Jrg 44, nr. 35 1 september 2006 Marcus 7,1-8+14-15+21-23 De farizeeën en enkele schriftgeleerden uit Jeruzalem kwamen bij Jezus. Ze zagen dat sommige van zijn leerlingen hun brood aten met onreine, dat wil zeggen met ongewassen handen. Want als de farizeeën en alle Joden niet met een beetje water hun handen gewassen hebben, eten ze niet, omdat ze vasthouden aan de traditie van de oudsten; en wat van de markt komt, eten ze niet zonder het te wassen. Zo zijn er vele andere dingen waar ze uit traditie aan vasthouden: het spoelen van bekers, kruiken en koperen vaatwerk. De farizeeën en de schriftgeleerden vroegen Hem: 'Waarom gedragen uw leerlingen zich niet naar de traditie van de oudsten, maar eten ze hun brood met onreine handen?' Hij zei tegen hen: 'Treffend heeft Jesaja over u geprofeteerd, huichelaars, zoals geschreven staat: Dit volk eert Mij met de lippen, maar hun hart is ver van Mij. Hun verering stelt niets voor; wat ze als ware leer brengen, zijn voorschriften van mensen. U laat het gebod van God los en houdt vast aan de traditie van mensen.' Weer riep Hij de mensen bij zich en zei tegen hen: 'Luister allemaal naar Mij en begrijp Me toch. Niets wat van buitenaf in de mens komt, kan hem onrein maken. Maar wat uit de mens komt, dat maakt hem onrein.' Want van binnenuit, uit het hart van de mensen, komen de kwade gedachten, ontucht, diefstal, moord, overspel, hebzucht, gemeenheid, bedrog, bandeloosheid jaloezie, laster, hoogmoed, lichtzinnigheid. Al deze §Iechte dingen komen van binnenuit en maken de mens onrein.' Van de parochie: Misintenties van 2 september t/m 8 september Zat. 2 sept. 19.15 u. (Vivace) ouders Pouwels-Voesten en overleden familie; Ouders Puts-Maessen en overleden kinderen; Jep Hendrix; overleden ouders Rongen-Verhalle; Jaardienst Jeu Claessens; Coba Pouwels-Muijsers en overleden familie; Jaardienst Tiny Janssen-Martens; Giel Trommelen en overleden familie; overleden familie v.Hugten-Gulpen; Mien Claessens-Zanders vanwege haar verjaardag; Maria Peters-Peters vanwege haar verjaardag Henricus Maessen, Maria Mans en overleden kinderen; Di. 5 sept. 19.00 u. Jaardienst voor Jan van Soest Misdienaars: Za. 19.15 u. Janneke en Stef Di. 19.00 u. Erwin en Mike Elke lste vrijdag van de maand wordt er de ziekencommunie rond gebracht. Mocht u ook graag de ziekencommunie thuis willen ontvangen, neem dan kontakt op met onze koster Jan van Gassel Tel; 0478-542039.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2006 | | pagina 1