DE TENT: OVER VARKENSBOEREN Dorpsraat Misschien heeft u er al over gehoord, misschien ook niet, v I x maar er staat iets spannends te gebeuren in Ysselsteyn. Kjrsseisteyn Collectief De Tent komt naar het dorp! Bij deze willen we ons graag even aan u voorstellen. Wie zijn we? Wij zijn Karin, Casper en Shira, en we zitten op de Toneelacademie in Maastricht. We doen daar de regie-opleiding. We worden in dit project geholpen door Odette de Theije, die sinds 2002 in Ysselsteyn woont. Wat komen we doen? Binnenkort staat er een grote circustent in het dorp. In die tent zullen we in de laatste week van juni een theatervoorstelling spelen van ongeveer een half uur. Die voorstelling maken we voor Ysselsteyn. We voeren gesprekken met mensen uit Ysselsteyn, we schrijven zelf een stuk over Ysselsteyn, we zoeken Ysselsteynse acteurs en we spelen natuurlijk voor een Ysselsteyns publiek. Wanneer? De voorstellingen zijn in de laatste week van juni en de tent zal er dan al een paar weken staan. De repetities beginnen zo snel mogelijk, In totaal zijn er dus maar zes weken om deze voorstelling te maken. Dat is niet veel tijd, maar we zullen ons voor honderd procent inzetten om het te laten lukken, en om eind juni een spetterende voorstelling neer te kunnen zetten. Wat voor theatervoorstelling? De voorstelling wordt niet alleen gespeeld in een circustent; het belooft sowieso een groot spektakel te worden. Muziek, humor, spectaculaire beelden, en een ontroerend verhaal. Wat is het verhaal? Het stuk begint op de dag dat een boerengezin te horen krijgt dat de varkenspest in het dorp is uitgebroken. De Tent laat zien hoe het dat gezin vanaf die dag vergaat. Slaan ze zich erdoorheen? Hoe gaat het met de dochter, die veel liever in een grote stad zou wonen? En hoe is het eigenlijk met het huwelijk van de boer en zijn vrouw? We zijn nog aan het schrijven, dus we weten de antwoorden zelf ook nog niet, maar u kunt ze ons geven! U kunt ons helpen! We zoeken nog naar mensen die het leuk vinden om ons bij dit project te komen helpen. Dat kan op verschillende manieren. We zoeken nog: - mensen die met ons willen praten over Ysselsteyn en/of ervaringen tijdens de varkenspest in 1997 (u hoeft geen boer(in) te zijn!) - acteurs en actrices - muzikanten - decorbouwers - technische hulp (licht/geluid) - iemand die (voor en) na de voorstelling een barretje wil runnen naast de tent - en misschien heeft u zelf een goed idee, neem dan alstublieft contact met ons op! Contact We zijn vanaf nu iedere maandag, dinsdag en vrijdag in Ysselsteyn. Heeft u vragen, of wilt u uw hulp aanbieden, dan kunt u ons zeven dagen per week bereiken op Contactpersoon: Shira Keiler E-mail: skeller@xs4all.nl Telefoon: 06 19360710 We houden u op de hoogte, en hopen u eind juni in onze circustent te mogen verwelkomen! PAARDENSPORTVERENIGING S.G.W. Castenrav Paarden klasse Z: Huub Janssen werd met zijn paard Nurejev le en daarmee kampioen van de regio Limburg en tevens winnaar van de zilveren champignon! Van harte gefeliciteerd! P.D.V. Ysselsteyn V\P'LV/* Zondag 14 mei Chimay. Inzetten zaterdag van 17.30-18.00 uur. Znndao 21 mei Enehv. Inzetten zaterdag van 10.30-11.00 uur. «fOUTt-i

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3