Ysselsteyni Blad Redactie: Dorpsraad Emailadres: ynb@tiscali.nl Jrg44, nr. 14 7 april 2006 Van dc parochie: Marcus 14, 1-16 Intenties van 8 april t/ni 14 april 2006: Zat. 8 apr. 19.15 u. Di. 11 apr. 19.00 u. Don. 13 apr. 19.15 u. Vrij. 14 apr. 15.00 u. 19.00 u. (Oudcrenkoor) Viering van Palmzondag en Palmwijding Familie Janssen-Thielen overledenen van de familie Mulders - Maessen; Overleden ouders Wiilemse-Spreeuwenberg en kinderen; Jep Hendrix; Jaardienst Grad Claessens; Marcel van Dierendonck (namens de buurt) Mathieu Arts en overleden familie; jaardienst Wiel Hubers H.Mis waarna Boeteviering Wim Swinkels (namens de kaartclub); Gerardus van den Munckhof en echtgenote; Tien en Marie Hendriks-Fleurkens en hun kleinzoon Sijf Roos Witte Donderdag: Viering in de Dekenale kerk van St.Petrus Banden (Grote kerk) te Venray Goede Vrijdag: Bidden van de Kruisweg Viering in de Paterskerk te Venray Misdienaars: Z,a. 19.15 u. Niels en Jelle Di. 19.00 u. Mike en Kevin Als Uniet in staat bent naar de kerk te komen en toch graag de H. Communie zou willen ontvangen aan Ituis, laat het Jan van Gassel even weten, dan kan hij hiervoor zorg dragen. Tel: 542039 V'asten aktie voor Nepal: Mocht u de collectant hebben gemist, dan kunt u uw gift ook achter in de kerk inleveren of overmaken op bankrekening 1281 32 841 ten bate van Marjo Jenniskens in Nepal. Twee dagen later zou het Pasen zijn, het feest van dc ongedesemde broden. De hogepriesters en schriftgeleerden zochten een gelegenheid om Hem met een list in handen te krijgen en ter dood te brengen. Want ze zeiden: 'Niet op liet feest, er moet geen opschudding onder het volk ontstaan.'Toen Hij in Botanie was, in het huis van Simon de melaatse, cn daar aanlag, kwam een vrouw met een albasten flesje echte, kostbare nardusbalsem Ze brak het flesje en goot het leeg over zijn hoofd. Sommigen zeiden verontwaardigd tegen elkaar: 'Waar was de verspilling van die balsem nu goed voor? Want die had voor meer dan driehonderd denariën verkocht en aan de armen gegeven kunnen worden.' Ze voeren tegen haar uit. Maar Jezus zei: 'Laat haar Wat maken jullie het haar foch lastig? Ze heeft een goed werk gedaan aan Mij Want de armen heb je altijd bij je, en zo vaak je wilt kun je hun goed doen, maar Mij heb je niet altijd bij je. Ze heeft gedaan wat zij kon Bij voorbaat heeft ze mijn lichaam gezalfd met het oog op mijn begrafenis. Ik verzeker jullie, waar ook ter wereld de goede boodschap verkondigd wordt, daar zal ook ter herinnering aan haar verteld worden wat zij heeft gedaan.'Judas Iskariot, een van de twaalf, ging naai de hogepriesters om Hem over te leveren. Toen ze dat hoorden, waren ze daarmee ingenomen en ze beloofden hem geld te geven. Hij zocht naar een goede gelegenheid om Hem over te leveren. Op de eerste dag van het feest van dc ongedesemde broden, wanneer men het paaslam slachtte, zeiden zijn leerlingen tegen Hem: 'Waar wilt U dat wij voorbereidingen gaan treffen voor het paasmaal?' Daarop stuurde Hij twee van zijn leerlingen eropuit met de opdracht: 'Ga naar de stad. Daar zal jullie iemand tegemoet komen die een kruik water draagt. Volg hem, en zeg waar hij binnengaat tegen de heer des huizes: "Dc meester laat vragen: Waar is dc kamer waar Ik met nujn leerlingen het paasmaal kan houden? Hij zal jullie een ruime bovenzaal wijzen, die ingericht is en op orde gebracht. Maak het daar voor ons klaar De leerlingen gingen weg en kwamen in de stad. Ze troffen het aan zoals Hij hun gezegd had. en ze maakten het paasmaal klaar.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2006 | | pagina 1