Ysselsteyms Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 43, nr. 43 28 oktober 2005 Van de parochie: Matteüs: 23,1-12 Jezus zei tegen de menigte en zijn leerlingen: 'Op de stoel van Mozes hebben de schriftgeleerden en de farizeeën plaatsgenomen. Doe en onderhoud daarom alles wat ze u zeggen, maar handel niet naar hun daden. Zelf doen ze niet wat ze zeggen. Ze bundelen zware en ondraaglijke lasten en leggen die de mensen op de schouders, maar willen er zelf geen vinger naar uitsteken. Alles wat ze doen, doen ze om door de mensen gezien te worden. Want ze maken hun gebedsriemen breed en hun kwasten groot, ze zijn uit op de ereplaats bij de maaltijden en de voornaamste zetels in de synagogen, en willen op de markt graag gegroet en door de mensen rabbi genoemd worden. Maar laat u zich geen rabbi noemen, want één is uw meester en u bent allemaal broeders. Noem ook niemand van u op aarde vader, want één is uw Vader, die in de hemel. Laat u ook geen leraar noemen, want één is uw leraar, de Messias. De grootste van u zal uw dienaar zijn. Wie zich verheft, zal vernederd worden, en wie zich vernedert, zal verheven worden. Jezus zegt ons vandaag dat we kritisch moeten kijken naar wal zij die gezag hebben doen, dus niet alleen naar wat zij zeggen. En als hun daden niet overeen komen met hun woordendan moeten wij hen niet navolgen. Maar we moeten ook niet op hen afgeven, maar zelf een beter voorbeeld geven. Wij moeten laten zien dat ons ja 'ja is en ons 'neenee. Niet met veel poespas, maar gewoon door in ons dagelijks leven doen wat we moeten doen. Laten zien dat wij mensen zijn bij wie woorden en daden één zijn. Intenties van 29 oktober t/m 4 november 2005: Za. 29 Okt. 19.00 u. (Vivace) Martien Couwenberg en overleden familie; Jep,Leen en Gerrit Flinsenberg; Piet Verstappen en Nel Vervoort; ouders Arts-Gielen en overleden familie; Jaardienst ouders Martens-Peeters; Frans van de Weijer; Jaardienst ouders Linders-Pouwels en kinderen; ouders Janssen-Keijsers Zo. 30 Okt. 15.00 u. Allerzieienlof Di. 1 nov. 19.00 u. Hoogfeest van Allerheiligen Misdienaars: Za. 19.00 u. Stef en Jelle Zo. 15.00 u. Kevin en Niels Di. 19.00 u. Erwin en Mike In de H.Mis van zaterdag houden wij een extra collectie voor de Wereldmissie. Voor het opgeven van al uw misintenties, doop en huwelijk, kunt u terecht bij Peter van Soest Dopheide 17 Tel: 542208.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1