EXTRA BERICHT VANUIT DE PAROCHIEGEMEENSCHAP: (Door kapelaan Crasbom) Het is alweer vier jaar geleden dat ik mijn eerste voet op Vcnrayse bodem heb gezet. Aanvankelijk ben ik door de inmiddels overleden oud deken J. Coenen van Venray naar hier geroepen voor de catechese op de Venrayse scholen. Het was een drukke job, maar ook een mooie. Vanaf begin september jl. is mijn werk overgedragen aan anderen. Dit is mede gebeurd door de veranderingen die het vertrek van pastoor J. Jenniskens met zich mee brachten. Zo ben ik dan terecht gekomen in het parochiecluster Ysselstcyn, Merselo en Vredepeel met behoud van een aantal laken in het dekenaat Venray. Als kapelaan van Venray ben ik in hoofdzaak in het parochiecluster beschikbaar voor de reguliere eucharistievieringen. De ontvangst in de parochies is zeer hart verwarmend. Het doet goed mensen te treffen die zich ervan bewust zijn dat het geloof onlosmakelijk met ons geluk en leven van doen heeft. Deze mensen tref ik aan in Ysselsteyn, Merselo en Vredepeel. Uiteraard is geloven een voortdurend onderweg zijn mét elkaar. Het is bemoedigend te zien hoe mensen in kleinere geloofsgemeenschappen ernaar streven hun kerk te behouden. Wanneer een gemeenschap durft te kiezen voor het geloof, dan zal de kerk er altijd blijven. Het is verkeerd te denken dat andere mensen beslissen over het voortbestaan van een kerk in een dorp. Zaak is natuurlijk wél dat we er samen de schouders onder blijven zetten, en dit is niet alléén financieel bedoeld. Geloof, gebed, thuis bidden en kerkbezoek zijn de pijlers van ons geloof. Deze leiden ons immers als vanzelf naar die verantwoordelijkheid die ons in staat stelt de kerk ook materieel te vernieuwen en/of in stand te houden. Ik hoop dat we samen een mooie tijd zullen beleven onder "auspice Deo" (Gods oog). Met vriendelijke groet en Gods zegen, Kapelaan Crasborn. WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse huisartsenposten. Via de telefoon van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kunt. Telefoon no. 0900-8818. EVENEMENTEN-AGENDA 10 oktober Dorpsraadsvergadering 20 okt. tot 13 dec. Tentoonstelling in het JOC Hallo Nachbar!.Dag buurvrouw! 21 en 22 oktober Bolcrysantenactie Jera 26 oktober Zij -Actief Thema-avond over borstkanker 27 oktober Jaarvergadering SVY afd. Voetbal 1 november Jaarvergadering SVY afd. Korfbal 7 november Zij-Actief Thema-avond Gezond en wel 8 november Oliebollenactie "De Peelkorf 9 november Oriëntatietocht Zij Actief 10 november Algemene ouderavond basisschool St.Oda 13 november Oda feest 14 november Dorpsraadsvergadering 16 november Feestavond KBO 20 november Intocht Sinterklaas 22 november Feestavond Zij-Actief 9-10 december Kerststeractie "Enjoy Together" 10 december Oud ijzer actie De Peelklank 12 december 14 december 17 december 19 december 21 december 2006 7 januari 22 januari 28 januari 29 januari 3+4 februari 9 februari Dorpsraadsvergadering Kerstviering Zonnebloem afd. De Peelbioi Kaartverkoop bonte avond Kerstavond Zij-Actief Advents-/Kerstvicring KBO Uutkomme Prins en Bruudspaar 2006 Liedjesmiddag Bonte aovend Jeugd bonte middag Bonte aovend Alderenaovend 4 februari 2006 H.Vormsel groep 8 12 februari Reuzekluut j eugdprinsereseptie 18 februari Verklèdbal 25 februari Reseptie Prins 26+27+28 febr. Carnaval 17 april 1sle Communie 20-21 mei Repetitieweekend jeugdfanfare 20-21-22 oktober Slagwerkconcert Drumband 27-28 oktober Feestweekend 50 jaar Drumband

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 2