Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 43, nr. 40 7 oktober 2005 Van de parochie: Matteüs: 22,1-14 Opnieuw sprak Jezus in gelijkenissen: 'Met het koninkrijk der hemelen gaat het als met een koning die een bruiloftsfeest gaf voor zijn zoon. Hij stuurde zijn slaven om de gasten te roepen die voor de bruiloft genodigd waren, maar ze wilden niet komen. Hij stuurde weer andere slaven met de opdracht: "Zeg tegen de genodigden: Kijk, ik heb mijn maaltijd bereid, mijn ossen en het mestvee zijn geslacht, en alles staat gereed. Kom naar de bruiloft." Maar ze trokken zich er niets van aan en gingen hun eigen weg, de een naar zijn akker, de ander naar zijn handel. De overigen grepen zijn slaven vast, mishandelden en vermoordden hen. De koning werd woedend. Hij stuurde zijn soldaten, liet die moordenaars ombrengen en hun stad in brand steken. Toen zei hij tegen zijn slaven: "Het bruiloftsmaal is klaar, maar de genodigden waren het niet waard. Ga nu dus naar de kruispunten van de wegen, en nodig iedereen die je maar tegenkomt uit voor de bruiloft." Die slaven gingen naar de wegen en brachten iedereen mee die ze tegenkwamen, slechten en goeden; en de bruiloftszaal liep vol met gasten. Maar toen de koning binnenkwam en de gasten zag, merkte hij iemand op die geen bruiloftskleding aan had. Hij zei tegen hem: "Vriend, hoe ben je hier binnengekomen zonder bruiloftskleding?" Hij wist niets te zeggen. Toen zei de koning tegen de dienaren: "Bind hem aan handen en voeten en werp hem in de uiterste duisternis." Het zal daar een gejammer zijn en een tandengeknars. Immers, velen zijn geroepen, maar weinigen zijn uitgekozen.' Het evangelie stelt de volgende vraag: en wat doen wij met de uitnodiging van God? Geloven en doen zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Daarom is de geloofsweg een moeilijke weg om te gaan. God geeft en is de kracht om te gaan. intenties van 8 oktober t/m 14 oktober 2005: Za. 8 Okt. Di. 11 Okt. 19.00 u. Eige Wijsjes) Jaardienst Teng Janssen; Geert Deters; Sjang en Anna Ciassens-Baten; Jaardienst voor Frans Bouwmeister; Ria Koonings-Zanders; Jaardienst voor Sjaak Claessens en overleden familie; Maria Peters 18.45 u. ROZENKRANS BIDDEN, aansluitend OM 19.00 UUR een H. Mis. Jaardienst voor Grad Fleurkens Misdienaars: Za. 19.00 u. Jelle en Stef Di. 19.00 u. Mike en Kevin Zaterdag is er weer een KINDERWOORDDIENST voor groep 5 t/m 8. Het is de eerste keer na de vakantie. Het wordt een mooie viering en wij hopen natuurlijk dat JIJ ook komt. Tot zaterdag. Voor het opgeven van al uw misintentiesdoop en huwelijk, kunt u terecht bij Peter van Soest Dopheide 17 Tel: 542208.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1