Redactie: Dorpsraad Jrg 43, nr. 39 30 september 2005 In deze maand is Van de parochie: Matteiis: 21,33-43 Er was eens een landeigenaar die een wijngaard aanlegde. Hij zette hem met een omheining af, groef er een perskuil in en bouwde er een wachttoren. Hij verpachtte hem aan wijnbouwers en vertrok naar het buitenland. Maar toen de tijd van de vruchten gekomen was, stuurde hij zijn slaven naar de wijnbouwers om de vruchten in ontvangst te nemen. De wijnbouwers grepen zijn slaven vast; de een gaven ze een pak slaag, een ander doodden ze, een derde stenigden ze. Hij .stuurde toen andere slaven, meer dan de eerste keer, en ze deden met hen hetzelfde. Later stuurde hij zijn zoon naar hen toe, met de gedachte: mijn zoon zullen ze ontzien. Maar toen de wijnbouwers de zoon zagen, zeiden ze tegen elkaar: "Dat is de erfgenaam. Kom, laten we hem doden en zijn erfdeel in bezit nemen." Ze grepen hem vast, gooiden hem de wijngaard uit en doodden hem. Welnu, wanneer de eigenaar van de wijngaard komt, wat zal hij dan met die wijnbouwers doen? Ze gaven Hem ten antwoord: 'Hij zal die ellendelingen een ellendige dood bezorgen, en de wijngaard zal hij aan andere wijnbouwers geven, die vruchten aan hem afdragen wanneer het er de tijd voor is. Jezus zei tegen hen: 'Hebt u nooit in de Schriften gelezen: De steen die de bouwlieden afgekeurd hadden, die is de hoeksteen geworden. De Heer heeft dit gedaan; het is een wonder in onze ogen? Daarom zeg Ik u: Het koninkrijk van God zal u ontnomen worden en gegeven worden aan een volk dat de vruchten van het koninkrijk voortbrengt. Het evangelie is actueler dan we denken. Zij stelt hel geloof in God als Schepper van hemel en aarde aan de orde, en daarmee de positie van de mens: zijn wij autonoom of zijn wij Iemand verantwoording schuldig? Mogen wij met ons eleven doen wat wij willen of hebben wij ons aan een opdracht van Boven te houden? lis sommige mensen horen, dal ze het leven met zijn talenten in pacht hebben gekregen van de Schepper en dat ze dit eens met rente aan Hem moeten teruggeven, is hun reactie robuust en radicaal: 'Wie zegt mij, dal ik het leven van een Schepper heb gekregen? Ik ben gewoon een vrucht van een natuurlijk voortplantingsproces. Daarom ben ik eigenaar van mijn leven; ik ben geen pachter, ik ben autonoom. Het leven is mijn eigendom: daar beschik ik zelf over. Als ik het in de waagschaal stel, het verwoest door drank of drugs, dan is dat mijn zaak. Intenties van 1 oktober t/m 7 oktober 2005: Za. I Okt. 19.00 u. Vivace) Ouders Linders-Donders en zoon Gerrit; Marie Claessens-Maessen; Jaardienst voor de ouders Teunissen-Gerrits; Frans v.d.Weijer; Gerard Fleurkens: Th.Sanders en Mina Sanders-Kleuskens; Marlidi Bastiaansen Pastoor Spreeuwenberg en overleden familie Spreeuwenberg-Verlinden; Jaardienst voor Fien Fleurkens-Zanders Di. 4 Okt. 18.45 u. ROZENKRANS BIDDEN, aansluitend OM 19.00 UUR een H. Mis voor het welzijn van onze parochie. Misdienaars: Za. 19.00 u. Niels en Jelle Di. 19.00 u. Mike en Erwin

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1