Ysselsfeyns Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 43, nr. 38 23 september 2005 In oktober is er dinsdags na het luiden van de klokken rozenkrans bidden. Van de parochie: Matteüs: 21,28-32 Iemand had twee zonen. En hij ging naar de eerste en zei: "Jongen, ga vandaag in de wijngaard werken." Hij antwoordde: "Nee, ik wil niet." Later bedacht hij zich en ging toch. Toen ging hij naar de tweede en zei hetzelfde. Die antwoordde: "Goed, heer." Maar hij ging niet. Wie van de twee heeft de wil van de vader gedaan?' Ze zeiden: 'De eerste.' Jezus zei hun: 'Ik verzeker u, tollenaars en hoeren gaan u voor naar het koninkrijk van God. Toen Johannes naar u toe kwam op de weg van de gerechtigheid, hebt u hem geen geloof geschonken. De tollenaars en de hoeren hebben hem wel geloof geschonken. Maar u hebt zich ook later, toen u dat zag, niet bedacht en hem geen geloof geschonken. Wil je een rechtvaardig mens zijn dan zul je goede daden moeten doen. Niet het lidmaatschap van een kerk, of de positie die je inneemt binnen die kerk of roem uit het verleden maken je tot een rechtvaardig mens. Voor God zijn we ieder persoonlijk verantwoordelijk voor ons gedrag in de wereld en naar onze medemens toe. Er is niemand die deze verantwoordelijkheid van ons over mag en kan nemen. Geen autoriteit, geen ouders, geen God, geen verleden of ervaringen. Paulus is heel concreet in het benoemen van de weg die leidt tot rechtvaardigheid tussen mensen en die ons tot gelovige maakt: de weg van het dienen. Wie zijn leven krampachtig wil behouden, zal het verliezen. Maar wie zijn leven zal geven, zal het behouden. Juist in het o^ven, zal een mens krijgen en niet omgekeerd. En iedere dag kunnen we opnieuw kiezen. Intenties van 24 september t/m 30 september 2005: Za. 24 sept. 19.00 u. Eige Wijsjes) Martien Couwenberg en overleden familie; Gerard Fleurkens; Jaardienst Gerardus v.d.Munckhof en Bernardina v.d.Munckhof-Schouten; Sef Wismans namens de buurt); Familie Janssen-Thielen Jaardienst Anna v.Hoof-Ewals en Peter v.Hoof Di. 27 sept. 19.00 u. Jaardienst Wim Janssen en voor zoon Pieter; Feus Keijsers; Tien en Marie Hendriks-Fleurkens en voor hun kleinzoon Sijf Misdienaars: Za. 19.00 u. Niels Di. 19.00 u. Mike en Erwin Mededelingen: Voor het opgeven van de misintenties kunt u terecht bij Peter van Soest, Dopheide 17 Tel: 542208. Voor alle overige zaken, kunt u contact opnemen met Louis Smits Litsenbergweg 27 Tel: 542012.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1