Ysselsfeyiis Nieuws Blad Redactie: Dorpsraad Jrg43, nr. 37 16 september 2005 Zit jij in groep 5 en heb jij zin om misdienaar of misdienette te worden, bel dan naar onze koster Jan van Gassel: Tel: 542039. It Jij. l/lt.ii s'S\uvlKifi'<isiiJkM\\j/. Matteüs: 20,1-16 Toen Jezus rond het derde uur eropuit ging, zag hij nog andere mensen zonder werk op het marktplein staan. Hij zei tegen hen: "Ga ook naar mijn wijngaard, en ik zal betalen wat billijk is." En ze gingen. Rond het zesde en het negende uur ging hij weer en deed precies zo. Toen hij rond het elfde uur eropuit ging, zag hij nog andere mensen staan, en hij zei tegen hen: "Waarom staan jullie hier de hele dag zonder werk?" Ze antwoordden hem: "Omdat niemand ons gehuurd heeft." Waarop hij tegen hen zei: "Ga ook naar mijn wijngaard." Toen het avond was geworden, zei de eigenaar van de wijngaard tegen zijn opzichter: "Roep de arbeiders en betaal hun het loon uit, de laatsten het eerst" De arbeiders van het elfde uur kregen ieder een denarie. De eersten verwachtten toen dat ze meer zouden krijgen. Maar ook zij kregen ieder een denarie. Ze namen hem aan, maar mopperden tegen de landeigenaar: "Die laatsten daar hebben één uur gewerkt, en u stelt hen gelijk met ons die de last van de dag en de brandende bitte gedragen hebben." Maar hij gaf een van hen ten antwoord: "Vriend, ik doe je geen onrecht. We waren het toch eens geworden voor een denarie? Pak je geld maar aan, en ga. Ik wil die laatste evenveel geven als jou. Of mag ik niet met het mijne doen wat ik wil? Of ben jij jaloers omdat ik goed ben?" Zo zullen de laatsten de eersten zijn en de eersten de laatsten.' Rechtsgevoelens roepen om beloning of straf. En onze God moet daarin passen, anders kunnen we met Hem niet uit de voeten. Job en psalmisten klagen dat het de zondaars goed gaat, de rechtvaardigen slecht. Maar mijn wegen zijn niet uw wegen, wordt ons gezegd. God past niet in onze maten en hokjes. Een rechtvaardige God, die van één denarie, ja, maar niet rechtvaardigheid als dwangbuis, liever een gerechte God die omziet naar wie achterblijven en hen terughaalt. De mildheid die rechU'aardigheid als beginsel doorbreekt. f-n ik niet vrij met het mijne te doen wat ik wil?Misschien zouden we de landeigenaar willen wijzen op zoiets als sociale rechtvaardigheid. Maar de soevereine Ene heeft die vrijheid tot mildheid en vergeving. En wie van ons zou zich willen rekenen tot de werkers van het eerste uur, en een beroep doen op Gods rechtvaardigheid. Of niet veel liever een laatst gekomene zijn die zich koesteren mag in Gods gunsten. Intenties van 17 september t/m 23 september 2005: Za. 17 sept. 19.00 u. Enjoy Together) Uit dankbaarheid bij een 80ste vetjaardag; Gerard Fleurkens; Jrd. Peter v. Dijck en Maria Wismans; Sef Wismans (A.P.K.); Frans v.d.Weijer; Simone Arts en overleden familie; Marie van Heuven-Claessens; Zeswekendienst Bert Janssen; Jrd. Wiel en Tonie Claessens-Engels; b.g.v. het 25 jarig huwelijk van Leo en Ans Philipsen-Hofmans, Mia Philipsen-Nijssen, Toon Hofmans en Gerrit Philipsen, jaardienst Tjeu In 't Hulst en Wim In 't Hulst. Di. 20 sept. 19.00 u. Gerard Fleurkens (K.B.O.)Piet Bus Misdienaars: Za. 19.00 u. Kevin en Stef Di. 19.00 u. Erwin en Kevin Van de parochie:

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1