Blad Redactie: Dorpsraad 'n woord van trouw, houdt z'n volle waarde. Jrg 43, nr. 31 5 augustus 2005 Van de Parochie: Matteüs: 14,22-33 Toen de leerlingen Jezus op het meer zagen lopen, raakten ze in paniek. Ze riepen: 'Een spook!' en schreeuwden het uit van angst. Meteen sprak Jezus hen aan: 'Blijf kalm! Ik ben het, wees niet bang!' Petrus antwoordde: 'Heer, als u het bent, zeg me dan dat ik over het water naar u toe moet komen.' Hij zei: 'Kom!Petrus stapte uit de boot en liep over het water naar Jezus toe. Maar toen hij voelde hoe sterk de wind was, werd hij bang. Hij begon te zinken en schreeuwde het uit: 'Heer, red me!' Meteen strekte Jezus zijn hand uit, hij greep hem vast en zei: 'Kleingelovige, waarom heb je getwijfeld?' Toen ze in de boot stapten, ging de wind liggen. In de boot bogen de anderen zich voor hem neer en zeiden: 'U bent werkelijk Gods Zoon!' Petrus gebruikt hier zelfs de term 'Heer' die eigenlijk alleen maar na de dood van Jezus gebruikt wordt. Jezus staat letterlijk op de dood. Hier speelt zich een boeiend tafereel af. De leerlingen, ploeterend tussen dood en leven, zijn bang. Op de eerste plaats voor Jezus zelf. Ongeloof in de verrijzenis van het leven? Angst dat zijn woord krachteloos zal blijken te zijn? Angst voor de goddelijke kracht die zich in Hem manifesteert? Of gewoon angst en twijfel dat men spoken ziet en dat men zich als gelovige iets wijsmaakt? Op de tweede plaats komt eigenlijk pas de angst voor de lven en voor wat deze kunnen uitrichten: kunnen wij dat wel aan? Wij worden gedwongen tot iets en dat blijkt niet zo eenvoudig te zijn. Intenties van 6 aug t/m 12 aug 2005: za 6 aug 19.00 u Marie Claessens-Maessen; jrd. Gerardus Vergeldt en Maria Burgers; ouders Verheijen-Versteegen; jrd. Gerardus Deters en Maria Deters-Theunissen Vivace Di 9 aug 19.00 u jrd. Wiet van der Hoff; Wilhelmus Bollen en echtgenote. Misdienaars: za 19.00 u Stef en Jelle di 19.00 u Jelle en Erwin

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1