Rabobank zoekt kandidaten voor de ledenraad Wilt u met ons de dialoog aangaan? Rabobank Venray Meerlo-Wanssum zoekt leden die hun collega-leden willen vertegenwoordigen in de ledenraad. Wilt u met ons de dialoog aangaan? We zoeken leden die kunnen luisteren, willen meedenken en meepraten over bankzaken en het algemeen maatschappelijk, sociaal en economisch belang. Zij vormen een belangrijke schakel tussen de bijna 7800 leden van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum en het bestuur van de bank. Modernisering bestuur De Rabocommercials met Jochem de Bruin maken het heel duidelijk: de Rabobank is anders dan andere banken. We hebben geen aandeelhouders, maar leden. Winst is niet het eerste doel, het gaat om klantwaarde. Zo'n bijzondere bank kent een bijzonder bestuursmodel, waarin leden een belangrijke rol spelen. De maatschappij verandert echter en de Rabobank verandert mee. Ook door de wijze van bestuur aan te passen. Het directiemodel Dit vernieuwde bestuur heeft vorm gekregen in het zogenaamde directiemodel. Het directiemodel bestaat uit een bestuur van een meerhoofdige directie waarop een Raad van Commissarissen toezicht houdt. Geheel nieuw daarbij is een ledenraad met ledenafdelingen die een spilfunctie hebben tussen de leden en de leiding van de bank. De ledenraad met afdelingen De basisfunctie van de ledenraad is het vervullen van de rol van de algemene vergadering. Daarnaast draagt de ledenraad (mede) zorg voor het bevorderen en structureren van de ledeninvloed en ledenbetrokkenheid door bijvoorbeeld adviezen te geven over de kwaliteit van de dienstverlening. De leden van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum worden onderverdeeld in 2 afdelingen, de afdeling Particulieren en de afdeling Bedrijven. De afdelingen benoemen uit hun geledingen de leden van de ledenraad. Wilt u met ons de dialoog aangaan? Op een aantal momenten per jaar komt de ledenraad bij elkaar. Daarmee bouwt u een netwerk op en leert u van elkaar. Verder heeft u als lid van de ledenraad echt wat te zeggen. Er wordt gepraat over de koers en wijze van werken van de bank. We geven openheid van zaken en luisteren naar onze leden. U geeft zowel gevraagd als ongevraagd advies. Dat heeft een positieve invloed op het beleid van de bank. Op die manier houden de leden de bank scherp en prikkelen ons om nog klantvriendelijker te zijn. Kortom een meerwaarde voor de leden en voor de bank. De ledenraad bestaat uit 30 leden, 15 per afdeling. De raad vergadert in de avonduren, minimaal twee en hooguit vier keer per jaar. Voor uw inzet vergoeden wij 75 per bijgewoonde vergadering. U kunt meer informatie, een profielschets en een belangstellingsformulier opvragen via e-mail: directie@vmw.rabobank.nl, of per telefoon via (0478) 530 312 (afdeling managementondersteuning). Ook op internet is meer informatie te vinden: www.rabobank.nl/vmw. U kunt uw belangstelling tonen tot 5 juli.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 14