Redactie: Dorpsraad Jrg 43, nr. 20 20 mei 2005 LEVENSKUNST l van scherven weer iets moois maken Van Lovinckplein 8: Heilige Drie-eenheid Het eerste wat Moeder ons leerde over onze godsdienst was een kruisteken. Het laatste dat de priester zal doen bij ons graf is een kruisteken maken over ons lichaam. De kerk wil daarmee zeggen dat dit leven is verlopen in de naam van de Vader en de Zoon en de heilige Geest. Dit is ook zo als ons leven nu verloopt: 'gekeerd naar de Vader' 'toegewijd aan de Zoon' 'bezield door de Geest'. Maar wij zijn er nog niet. Daarom is iedere Eucharistieviering, en bijzonder vandaag, een nieuwe aanzet tot en een nieuwe inzet om hier op aarde een stukje eenheid te bouwen zoals die bestaat tussen: De Vader, de Zoon en de Geest. Intenties van 21 t/m 27 mei 2005: vr 20 mei 14.30 u Uit dankbaarheid bij 40-j huwelijk Rops-Janssen. za 21 mei 19.00 u (ouderenkoor) Mien Arts-Heidens; overl. fam. Ben Linders en Nel Winnen, di 24 mei 19.00 u jrd. Rien Gommers; Willem en Lena Smeets-van Asten en zoon Jac. Misdienaars: za 19.00 u Jelle en Kevin; di 19.00 u Niels en Mike. De fietsbedevaart naar Kevêiaèr vindt plaats op dinsdag 31 mei. Opgave hiervoor graag vóór 22 mei bij Harrie Fleurkens, Lovinckplein 10 B. De onkosten bedragen €12,50 voor de fietsers en €10,= voor degenen, die per auto gaan. Dit bedrag graag voldaan bij opgave. De H. Mis in de basiliek van Kevelaer is om 11.30 uur De fietsers vertrekken om kwart vóór acht precies vanaf de parkeerplaats bij de school (hoek Lovinckplein Pater Tulpstraat). We hopen dat er weer veel deelnemers zijn en dat het goed fietsweer is Tijdens de afwezigheid van Pastoor Jenniskens (tot 23 mei) kunt u met vragen of voor infonnatie contact opnemen met Louis Smits (vice-voorzitter kerkbestuur tel. 542012of met een van de andere bestuursleden: F. van Meijel; S. Nijssen-Ewals; G. Knapen-Slangen of Ton Swinkels. De Drie-eenheid is altijd heel moeilijk te begrijpen, misschien proberen wij teveel een menselijke uitleg te geven aan een goddelijk mysterie. In Afrika zag ik een katechist les geven aan doopleerlingen en hij nam een muntstukje met de waarde van 3 cent en hij vertelde hen dat is nou de drie-eenheid: drie centen en toch maar één munt. Een oosters sprookje vertelt het verhaal van een aantal blinden, die een olifant betasten en elkaar vertellen wat ze denken te zien. De een voelt aan de poot van de olifant en zegt: "Het is een reusachtige boomstam! een ander houdt de oren vast en meent een groot blad te voelen. "Ik heb een slang gevangen," denkt de derde ij de slurf. En de blinde die de staart voelt, beweert dat hij een grote struik vasthoudt. Zo gaat dat met ons mensen, zegt de wijze, als wij elkaar het mysterie van de drie-ene God proberen uit te leggen.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1