Reuzene.is Groet succes artiesten Afgeloëpe weekend hebbe we ut verkled bal mit as thema theater maken" gehad. Ut was reuze gezellig. Urn 22.00u han weej al we al den urste polonaise achter de rug. Dur waren wèr fantastische creaties bej. Wat hedde gillie daor en theater gemakt. Iederiën bedankt vur dizze fantastische aovund. Ok zondag was ut erg druk beej de Reuzekluut en bèregezellig beej de jeugdprinsresepsie Beej ut KVL wier Lotte en Floor twedde. Zillie zien uutgenuëdigd urn od zaoterdaamerae te aaon zinaen ien de zoeDkoel ien Venlo Beej ut opstoek matinnee ien Rooy wieren "de megjes" twedde en tamara urste. Programma vastelaovund 2005 Zaoterdag 5 fibberwarie Vastelaovusmis, Opening en Resepsie Prins Servé II en Prinses Trudy 19.00 uur Vastelaovusmis hiëlemaol iën ut dialect. 20 00 uur Spectaculaire opening van de Vastelaovund op os durpspodium Weej zurge vur de wermte, muziek en licht, gillie vur de rest. Sleuteloverdracht an Prins Servé II zal dan platsviende dur ozze Opperpiëlreus Sieb Niessen 20.30 uur Anvang resepsie vur Prins Serve II en Prinses Trudy iën de Smelehof. Daornao fiëst mit "De Smeleblaozers" Zondag 5 fibberwarie 10.30 uur Kriemelbal bej Roelanzia 14.00 uur Jeugd Brulluft iën de Jera vur theatraalpaar Jelle Claessens en Lisa de Mulder 16.30 uur Ut bruudspaar Gerrit en Nelly Spreeuwenberg gaon daor ien de Reuzentempel flink theater maken en iederiën is uutgenuëdigd. De middag zal muzikaal verzurgt werre dur de twië DJ's Double Joe Roels S 'aovus is dur wer den Yssteynse Aovund iën de Jera, terwiel ien de Reuzentempel de muziek ok gewoon durgaot Maondaa 6 fibberwarie Optocht iën Rooy en daornao fiëst ien de Reuzentempel bej Pilot Vur verdere ienformatie kiek elders ien dit krentje Ök dit jaor trekke wej wer mit mit twië schitterende Prinsewagens. Wagenbouwers van de groëte en de jeugdprinse wagen alvast bedankt daorvur Ók enkele andere wagens en groepen trekke mit iën Rooy, hiël veul succes binsdaa 7 fibberwarie Reuze optocht en afsluuting op os durpspodium 14.11 uur Reuzeoptocht iën Reuzesteyn Daornao priesuutreiking bej de Smelehof mit de Platvuut uut Mersele. 21.44 uur Afsluuting op ut Durpspodium mit sfeervol kampvuur en muziek (bej slecht wèr iën de Smelehof). Gevelversierine. Ok dit jaor steil V.V. De Piëlreus wer enne_Pries beschikbaar vur de bewoners van de mojst versierde gevel iën hiël Reuzesteyn, dus nie alliën an de optochtroute Ziekenbezuuk ök dit is wer meugeluk. Ollie wensen kunde durbellen naor John Klosse (541674) de PIELREUS YSSELSTEYN Ut bestuur van V.V. De Piëlreus wenst alle Piëlreuzen en Piëlreuzmnen. Vastelaovund Same

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 8