Regiopolitie Limburg Noord District Venray Basiseenheid Venray Beste inwoners van Ysselsteyn, Zoals u wellicht bekend is was er afgelopen maandagavond een bijeenkomst voor jongeren in de Jera te Ysselsteyn. Onderwerp van gesprek was het groot aantal vernielingen welke rondom 'oud en nieuw' in Ysselsteyn plaats vonden. Zowel de dorpsraad, het bestuur van de Jera en de politie, waren aangenaam verrast dat er ongeveer zestig jongeren deze avond bezochten. Ook een aantal ouders was present. Doelstelling van de avond was, de jongeren een signaal te geven dat dergelijke feiten niet meer moesten gebeuren. Er vond een discussie plaats over hoe het zover heeft kunnen komen. De jongeren gaven zelf aan dat een combinatie van overmatig alcoholgebruik en stoer doen in de diverse groepen, een van de redenen was. Zonder uitzondering waren zij het er over eens dat het in feite belachelijk was dat deze vernielingen hadden plaats gevonden. Verder werd er gesproken over het aanspreken van iemand over zijn ongewenst gedrag. Het is van belang datje elkaar op sommige momenten corrigeert. Daar is niets mis mee. Daarmee voorkom je een heleboel ellende. Ook moeten jongeren zich realiseren dat een grote 'jeugdzonde' uiteindelijk vergaande gevolgen kan hebben voor later. Veel bedrijven en instanties vragen tegenwoordig van een aanstaande werknemer een 'bewijs van goed gedrag'. Als je in de politieadministratie voorkomt voor een behoorlijke vernieling, dan kan dat wel eens erg lastig worden voor de betrokkene. Als laatste zou ik willen zeggen dat het in elk geval een geslaagde bijeenkomst was. In een ontspannen sfeer vond de discussie plaats en werden er afspraken gemaakt. Rest mij verder iedereen te bedanken die zich heeft ingezet voor het slagen van deze avond. Ik wens iedereen veel plezier met de komende carnaval en ik ga er vanuit dat het vooral gezellig zal zijn in het Piëlreuzenland. Vriendelijke groet, Mart Pijnappels Gebiedsmentor kerkdorpen. AFDELING Ysselsteyn/Vredepeel KBO MEERDAAGSE REIS. Door de KBO-werkgroep meerdaagse reizen wordt van 23 t/m 27 mei een 5-daagse reis naar Friesland georganiseerd (zie de laatste Schakel). Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij Wim Claessens (541202) tot 15 februari. Dit is een voorlopige opgave. Let wek. er zal maar met één bus gereisd worden Vol vol OUDERENKOOR. Het ouderenkoor gaat zondag 13 februari de H. Mis opluisteren. Omdat het koor maandag aanstaande geen repetitie heeft, zullen we zaterdag 12 februari (om 10.00 uur) repeteren in de multifunctionele ruimte van de kerk. COMPUTERCURSUS. De cursus e-mailen en internetten gaat de komende week van start. De ene groep op donderdag. 10 februari en de andere groep op maandag 14 februari. De leiders en deelnemers wensen we een prettige en leerzame cursus toe. BILJARTEN Uitslagen Federatie-competitie: week 04 Ysselsteyn 1-Broekhuizen 1 4-5 ïam Ysselsteyn 4-Ostenriekske 2 7-2 Ysselsteyn 2-U.V.B. 1 9-0 America 6-Ysselsteyn 5 6-3 Sevenum 5-Ysselsteyn 3 9-0 Rectificatie uitslag week 03: De Wevert 4-Ysselsteyn 4 0-0 moet zijn 0-9 Spreuk van de week:"Iedereen wil de vredespijp roken, maar niemand gaat de tabak halen Gemengd koor "Vivace" Donderdag 10 februari a.s. is er i.v.m. afwezigheid van de dirigent, geen repetitie.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2005 | | pagina 3