Ysselsteyn® Blad- Redactie: Dorpsraad Jrg 42, nr. 45 5 november 2004 De goede richting: naar elkaar toe Van Lovinekplein 8: H. Willibrord Op 7 november viert de kerk het feest van de H. Willibrord, de voornaamste patroon van de Nederlandse kerk. Hij leefde van 658 tot 739. Geboren in in het Engelse Northumbria, kreeg hij een Ierse kloosteropleiding. Rond 690 trok hij naar de Lage Landen om onze voorvaderen te kerstenen. Met 12 medebroeders kwam hij bij Katwijk aan land om 'in het land der Friezen' tientallen kerken te stichten, ondanks veel tegenstand. Van Noord Holland tot Limburg zijn er tientallen bronnen en putten (o.a. Geysteren) naar hem genoemd. Om zelf priesters te kunnen wijden liet hij zich door de paus tot eerste bisschop van Utrecht benoemen. Van daaruit zette hij zijn missioneringswerk voort. Utrecht was zijn werkplek en basis. In Echternach (Luxemburg) bouwde hij een klooster om van tijd tot tijd tot rust en bezinning te komen. Daar overleed hij ruim 80 jaar oud. Hij ligt daar ook begraven. Aan hem hebben wij Nederlanders te danken dat we de Blijde Boodschap leerden kennen. Intenties van 6 t/m 12 november 2004: za 6 nov 19.00 u (Volkszang) Mis bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan van SV Ysselsteyn. Uit dankbaarheid voor de voorbije 75 jaar en voor alle overleden en nog levende leden van de Sportclub. Frans Bouwmeister en overl. fam. Bouwmeister-van Zuijlen; Jan Janssen en overl. fam. Janssen-van Gompel; ouders Teunissen-Gerrits; jrd. Martien Smits en Anna Weys en overl. fam, zo 7 nov 9.15 u (Vivace) jrd. Harrie Philipsen; Wiel Hubers (verj.). Heilige Mis van dinsdag is verplaatst naar woensdag! wo 10 nov 17.00 u Voor levende en overleden leden van de KBO Ysselsteyn-Vredepeel. Ties Peeters; Mia Spreeuwenberg-Koppens (lam.Spreeuwenberg); Mat van Dijck (jrd.) en Grad van Dijck; Jac Swinkels (KBO); Jan Verstappen (verj.). Misdienaars: za 19.00 u Jelle en Stef; zo 9.15 u Erwin en Joris; wo 17.00 u Mike en Kevin Felicitaties: Bij gelegenheid van het 75-jarig jubileum wil pastoor en kerkbestuur alle leden van Sportvereniging Ysselsteyn, van de jongste tot de oudste, van ganser harte feliciteren. Wij wensen de vereniging nog vele jaren een prachtig en sportief resultaat toe!

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1