NieuwS' Blad Redactie: Dorpsraad Intenties van 16 t/m 22 oktober 2004: za 16 okt 19.00 u (Volkszang) jrd. Toon Wismans; Anny Verschuuren-Driessen (verj.); levende en overleden fam. Mulders-Maessen; jrd. Gijs Broeders. zo 17 okt 9.15 u (ouderenkoor) jrd. Truus Spreeuwenberg-Philipsen en overl. fam Spreeuwenberg-Philipsen; Maria Peters en overl. fam. Peters-Michels; Nella Martens-Peters (jrd.) en Albert Martens (verj.). jii 19 okt 19.00 u Mia Spreeuwenberg-Koppens. Misdienaars: za 19.00 u Bart O en Anja; zo 9.15 u Erwin en Niels; di 19.00 u Stef en Kevin. Correctie: vorige week stond hier een bericht over aantal missen na een uitvaart. Er stond een totaal van zes missen en dat moeten er acht (8) zijn. Dus ieder krijgt na de zeswekendienst nog zeven missen. Met excuses voor het ongemak. Doopsel: Worden zondag om 14.00 uur gedoopt: Roy Marcellis Litsenbergweg 31 Pleun Houben Kievitsweg 11 Missiezondag: Dit weekend is het over de hele wereld missiezondag. We kunnen onze bijdrage daartoe leveren door de collecte dit weekend goed te gedenken. De grootste solidariteitsactie ter wereld: Wereldwijd bestaan er meer dan 100 Pauselijke Missiewerken, zelfs in de zogenaamde missielanden. Overal wordt op Wereldmissiedag geld ingezameld. De opbrengst wordt twee keer per jaar gezamenlijk verdeeld. Aan deze 'ronde tafel' zijn Amerikanen en Europeanen met 28 tegenover 80 stemmen uit de 'ontwikkelingslanden' in de minderheid. Iedere stem heeft evenveel gewicht. Zo ontstaat solidariteit. Jrg 42, nr. 42 15 oktober 2004 Van Lovinckplein 8: Lucas 18,1-8: Een weduwe in diezelfde stad kwam telkens bij hem, met het verzoek'. "Help mij aan mijn recht tegenover mijn tegenpartij. Een tijdlang weigerde hij dat. Puur rationeel gezien, heeft de weduwe geen kans. Als vrouw is ze rechteloos. Als weduwe onbeschermd, tegenover een man die de macht heeft met recht en wet te spelen zoals het hem uitkomt. Maar zij speelt het klaar dat hij haar toch aan haar recht wil heipen. Volharding en een rotsvast vertrouwen zegevieren boven uitzichtloosheid en onmacht. De economie doet wat ze wil en de politiek ook. De rijken zijn te rijk, de machtigen te machtig en de wereld is te slecht. Puur rationeel gezien maken wij geen kans. Maar hoe zou het zijn als wij een geloof hadden dat geen gebrek heeft aan volharding en rotsvast vertrouwen? Zouden wij dan voor de machtigen niet net zo lastig zijn als deze weduwe? Hoe zou het zijn als wij zouden kunnen geloven dat God zijn schepping nog altijd niet heeft opgegeven?

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1